29 ژانویه 2020 - 12:41

ورود هوای سرد و بارش زا به کشور

19 نوامبر 2016 - 09:00 dsfr.ir/6q3b8

ورود هوای سرد و بارش زا به کشور
فرهنگ نیوز
بارش باران در تهران

بر اساس پیش بینی های هواشناسی، روزهای شنبه و یکشنبه آسمان تهران ابری می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، تحلیل داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی بیانگر نفوذ تدریجی توده هوای سرد به شمال کشور است که امروز سواحل شمالی و ارتفاعات البرز و از اوایل شب مناطقی از شمال شرق کشور را تحت تاثیر قرار می دهد.

پیامد این شرایط از امروز تا اواسط هفته آینده بارش باران و برف در سواحل شمالی و دامنه های البرز و همچنین افت شدید دما در نیمه شمالی کشور است. همچنین از بعدازظهر روز جمعه کاهش قابل ملاحظه دما علاوه بر شمال در شمال غرب و شمال شرق کشور نیز پیش بینی می شود و انتظار می رود حاکمیت توده هوای سرد تا پایان هفته آینده در غالب مناطق، به ویژه در شمال شرق کشور ادامه یابد.

شدت بارش ها در روز یکشنبه و دوشنبه در گیلان و مازندران دیده می شود، بنابراین آبگرفتگی معابر و بالا آمدن سطح آب رودخانه در این استان ها پیش بینی می شود. همچنین با توجه به انتظار بارش برف و مه آلود بودن هوا، پیش بینی می شود که اختلال در تردد جاده های ارتباطی به سوی شمال کشور را شاهد باشیم.

دریای خزر هم امروز مواج خواهد بود. همچنین خلیج فارس از بعدازظهر شنبه و یکشنبه، به سبب وزش باد شدید مواج است. در عین حال نیمه شرقی کشور از شنبه بعدازظهر تا اواخر هفته آینده شاهد کاهش دما و افزایش سرعت وزش باد خواهد بود.

وضعیت آب و هوای پایتخت در روز شنبه 29 آبان ماه نیمه ابری همراه با وزش باد و در اواخر وقت ابری، همراه با رگبار باران پیش بینی می شود و حداکثر و حداقل دمای هوا 16 و 8 درجه سانتی گراد خواهد بود. در روز یکشنبه نیز آسمان پایتخت ابری همراه با مه صبحگاهی است و در بعضی ساعات رگبار باران و وزش باد نیز پیش بینی می شود و حداکثر دمای هوا 9 و حداقل آن 4 درجه سانتی گراد پیش بینی می شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 17 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1