1 ژوئن 2020 - 03:40

اصلاح برخی آئین نامه های هواپیمایی کشور تا پایان امسال

18 نوامبر 2016 - 14:30 dsfr.ir/ip9tm

اصلاح برخی آئین نامه های هواپیمایی کشور تا پایان امسال
ytimg.com
ایرباس هواپیمایی ایران

رئیس سازمان هواپیمایی کشور با بیان اینکه امور هواپیمایی تخصصی است و برای مدیریت نیاز به اصلاح برخی آئین نامه ها دارد، گفت: این موضوع تا پایان امسال از سوی این سازمان تدوین و ارائه می شود.

علی عابدزاده روز پنجشنبه در حاشیه برگزاری هشتمین نمایشگاه بین المللی هوایی ایران افزود: سازمان هواپیمایی کشور برای ایفای نقش در توسعه این صنعت و ایجاد تحول، نیاز به برخی اصلاحات در قوانین و مقررات دارد.

وی با اشاره به کمک مجلس شورای اسلامی و دولت برای اصلاح برخی مقررات، گفت: تا پایان امسال آئین نامه های مورد نیاز از سوی سازمان هواپیمایی کشور تدوین می شود. این مسئول در سازمان هواپیمایی خاطرنشان کرد: این آئین نامه ها در حوزه های مالی، استخدامی، معاملاتی است که نیاز به تحول دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برخی آئین نامه ها و مقررات برای سازمان هواپیمایی کشور مشکلاتی ایجاد کرده بود، افزود: اصلاح این آئین نامه ها سبب می شود این سازمان متناسب با استانداردهای روز دنیا به رسالت خود عمل کند.

وی با تاکید بر اینکه هواپیمایی یک سازمان تخصصی و فوق تخصصی است و با قوانین و مقررات عمومی به اهداف خود نمی رسد، خاطرنشان کرد: در برخی حوزه های این سازمان نیاز به مقررات خاصی دارد که اختیار ارایه راهبردهای جدید به این سازمان داده شده است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشور، با اشاره به برخی تغییر ساختارها در امور هواپیمایی کشور به ایرنا گفت: بازنگری کلی در دو بخش فرودگاه ها و شرکتهای هواپیمایی نیز در کشور محقق شد. عابدزاده با اعلام اینکه در سیاستگذاری جدید مسئله ای که مانع رسالت شرکت ها و معضل حمل و نقل هواپیمایی بود حل شد، گفت: شرایط نامناسب اقتصادی شرکت ها ناشی از تکلیفی بودن نرخ بلیت و هزینه حمل و نقل هوایی بود که با آزادسازی قیمت ها محقق شد. اکنون خطوط هوایی باید با روش های نوین خود را با استانداردهای دنیا تطبیق دهند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشورافزود: با تلاش های یکساله در فرودگاه ها، استانداردها ارتقا و ایمنی پروازها افزایش یافت و با کاهش هزینه ها، مسیرهای پروازی اقتصادی شدند و شرکتهایی که از مسیر ایران می گذرند می توانند آسانتر از این مسیر استفاده کنند.

وی با اشاره به رسالت سازمان هواپیمایی کشور در نظارت و هدایت استانداردهای صنعت هواپیمایی، گفت: تمام فرودگاه های کشور استاندارد هستند ولی با استفاده از سرمایه گذاری ها، باید به فرآیندهای نوین مجهز شوند.

هشتمین نمایشگاه بین المللی هوایی ایران که 26 آبان در جزیره کیش افتتاح شده تا 29 آبان ماه ادامه دارد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 12 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1