گردشگری مشترک «از کرانه تا کویر» در مازندران و سمنان

16 نوامبر 2016 - 17:00 dsfr.ir/xl8zn

گردشگری مشترک «از کرانه تا کویر» در مازندران و سمنان
شمال نیوز
جلسه هم اندیشی فرمانداران دو استان مازندران و سمنان - مهر 95

مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: سمنان و مازندران باید به مقصد سفرهای بین المللی تبدیل شوند.

حسین خواجه بیدختی در جلسه هم اندیشی فرمانداران دو استان مازندران و سمنان با رویکرد رونق اقتصاد گردشگری در دو استان، افزود: شمال و شمال شرق ایران از مناطق مستعد با ظرفیت های طبیعی، فرهنگی و تاریخی است.

وی گفت: متاسفانه این مناطق تاکنون نتوانسته اند، جایگاه واقعی خود را در معرفی به عنوان مقصد سفرهای بین المللی پیدا کنند.

وی برگزاری این نشست را در توسعه گردشگری دو استان مازندران و سمنان به خصوص در زمینه گردشگری بین المللی موثر دانست و افزود: جذب گردشگر داخلی و خارجی از اهداف مهم برگزاری این نشست است.

بیدختی گفت: استان سمنان به دلیل قرار داشتن در حاشیه کویر ایران به همراه ظرفیت های تاریخی و طبیعی، یکی از محورهای مهم کاروان های راه ابریشم بوده که بخش فرعی این راه در مازندران و گلستان ادامه یافته است.

وی افزود: این ظرفیت ها به همراه قرار داشتن استان در مسیر زائران امام رضا (ع)، استان سمنان را به عنوان یک ظرفیت ملی و بین المللی در حوزه گردشگری معرفی کرده است.

بیدختی با اشاره به ظرفیت های گردشگری استان مازندران نیزگفت: اقامت 12 میلیون نفر شب گردشگر داخلی در مازندران نیز نشان گر ظرفیت بالای این استان در جذب گردشگر داخلی و خارجی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان خواستار ایجاد فرصت های جدید در زمینه گردشگری سلامت، معرفی اکوتوریسم این دو استان و افزایش همکاری های منطقه ای برای شکل گیری مقصد جدید گردشگری بین المللی در این بخش از ایران شد.

این نشست با هدف پیگیری اجرای طرح گردشگری از کرانه تا کویر به میزبانی فرمانداری شهرستان سمنان در سالن اجتماعات مدیریت بحران استانداری سمنان و با حضور مدیران کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری دو استان سمنان و مازندران و تعدادی از مسئولان استان سمنان، در حال برگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
12 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1