رییس سازمان میراث فرهنگی:

کرمان از قطب های گردشگرپذیر کشور است

16 نوامبر 2016 - 09:00 dsfr.ir/4l15u

کرمان از قطب های گردشگرپذیر کشور است
میراث آریا
بازدید رئیس سازمان میراث فرهنگی از شهر نمونه اقتصاد مقاومتی در کرمان

«زهرا احمدی پور» گفت: کرمان با داشتن پنج اثر در فرصت میراث جهانی از قطب های گردشگرپذیر کشور محسوب می شود.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حاشیه سفر به شهرستان قلعه گنج در جمع خبرنگاران گفت: در حال حاضر استان کرمان با داشتن پنج اثر در فرصت میراث جهانی، از قطب های گردشگرپذیر کشور محسوب می شود.

وی با بیان اینکه جنوب استان کرمان نیز ظرفیت های زیادی برای توسعه گردشگری منطقه دارد، افزود: از جمله می توان به تپه های باستانی کنار صندل جیرفت اشاره کرد.

احمدی پور با اشاره به توانمندی های استان کرمان در سایر حوزه ها تصریح کرد: در حال حاضر صنایع دستی بومی و محلی استان کرمان از جایگاه مناسبی برخوردار است و می تواند در بحث اقتصاد مقاومتی از آن به بهترین شکل بهره برداری کرد.

وی با تاکید بر اینکه تمرکز سازمان میراث فرهنگی بر روی صندوق های خرد است، اظهار کرد: بدون شک صندوق های خرد می توانند به صنایع دستی و هنرهای سنتی کمک کنند و ظرفیت را برای اقتصاد مقاومتی فراهم سازند.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با ابراز خرسندی از انتخاب استان کرمان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی، افزود: بر این اساس استان به هشت منطقه اقتصاد مقاومتی تقسیم شده که باید به طور ویژه، مباحث گردشگری هدف گذاری شوند.

وی کویر لوت کرمان را فرصتی برای توسعه گردشگری ایران برشمرد و خاطرنشان کرد: با توجه به ثبت جهانی این اثر، باید از فرصت های موجود با یک برنامه ریزی مدون بهره لازم را برد.

1