20 اکتبر 2019 - 22:09

عبور غیرمجاز از مرز تا 6 سال زندانی دارد

14 نوامبر 2016 - 15:40 dsfr.ir/oi2ah

عبور غیرمجاز از مرز تا 6 سال زندانی دارد
نامشخص
در هر ثانیه 20 نفر از مرز مهران وارد خاک عراق می شوند

معاون کنسولی، پارلمانی و امور ایرانیان خارج از کشور، اعلام کرد که دریافت ویزای عراق برای شرکت در راهپیمایی اربعین به هیچ وجه لغو نشده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، حسن قشقاوی صبح امروز با رد برخی از اخبار منتشر شده در برخی از شبکه های اجتماعی مبنی بر این که ویزای عراق برای شرکت در راهپیمایی اربعین لغو شده است، گفت: به هیچ وجه این موضوع صحت ندارد و بدون ویزا کسی نمی تواند این سفر را انجام دهد.

او در بخشی از صحبت هایش با بیان این که کسانی که بدون ویزا قصد دارند این سفر را انجام دهند متأسفانه یک امر واجب را که گرفتن ویزاست فدای یک امر مستحب می کنند، تصریح کرد: این موضوع باعث ایجاد اخلال در روند انجام وظایف دستگاه های مسوول می شود.

معاون وزیر خارجه ادامه داد: عبور غیرمجاز از مرز عراق طبق قوانین این کشور تا 6 سال زندان به همراه دارد و کسانی که بدون ویزا این سفر را انجام می دهند همان طور که اشاره کردم در انجام وظایف کنسولی اخلال ایجاد می کنند و سفیر ما در عراق و کنسول ما در کربلا به جای این که به مسائل امنیتی، تغذیه و بهداشت زائران توجه کند مجبور می شوند که به دنبال آزادی این افراد بروند که بدون ویزا به عراق آمده اند.

وی افزود: اقدام این زائران یک خیانت به خصوص به کسانی است که اقدام به دریافت گذرنامه کرده اند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
10 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1