اطلاعیه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر ویژه عید فطر

13 ژوئیه 2015 - 14:30 dsfr.ir/az1z8

در آستانه پایان ماه رمضان و نزدیکی حلول ماه شوال و عید فطر؛ ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات مردم؛ طی اطلاعیه شماره 2 توصیه هایی به شرح ذیل را اعلام کرد:

1- با عنایت به اینکه هموطنان عزیز در تدارک سفر برای تعطیلات عید سعید فطر هستند لذا توصیه می شود زمان رفت و برگشت خود را به به گونه ای مدیریت نمایند تا با ترافیک های ایام اوج سفر مواجه نشوند و در صورت امکان؛ سفر رفت خود را  قبل از شروع تعطیلات و یا سفر بازگشت خود را  به روزهای بعد از تعطیلات موکول کنند.

2- ستادهای اجرایی خدمات سفر استان ها و شهرستان های مختلف کشور با تدارک برنامه های فرهنگی، رفاهی و آماده سازی مکان هایی برای اسکان؛ آمادگی پذیرش مسافران و گردشگران تابستانی متناسب با ظرفیت استان را دارند لذا از هموطنان عزیز تقاضا می شود در مقصد با کسب اطلاع از محل برگزاری رویدادهای فرهنگی و جشنواره هایی که در سطح استان برگزار می شود و همچنین و با شناسایی مکان هایی که برای اسکان موقت مسافران در نظر گرفته شده است از این خدمات استفاده کند.

3- به مسافران و گردشگران عزیز توصیه می شود از جاذبه های گردشگری طول مسیر سفر خود بازدید نمایند و گردش را صرفا به شهر مقصد موکول نکنند؛ شهرها و روستاهای کوچک بین مسیر سفر دارای جاذبه های گردشگری، صنایع دستی و سوغات مناسبی است که می تواند خاطره خوبی از مسیر سفر را برای هموطنان فراهم نماید. هموطنان عزیز می توانند برای کسب اینگونه اطلاعات با  سامانه 09629 تماس حاصل فرمایند.

4- ضمن تشکر از هموطنان عزیز در رعایت شئونات اسلامی و عرف اجتماعی، تقاضا می شود به موضوع حفظ محیط زیست و حفاظت از میراث فرهنگی و آثار باستانی کشور در بازدید از اینگونه مناطق توجه جدی معمول دارند.

5- مسافران، گردشگران و زائران گرامی می توانند برای کسب اطلاعات راه ها و وضعیت تردد در مسیر سفر با شماره 141 و برای آگاهی از وضعیت آب هوای شهر مقصد و مسیر سفر با شماره 134 و برای اعلام حوادث و تصادفات و سایر خدمات انتظامی با شماره های 110 و 120 تماس حاصل نمایند. ضمنا سامانه 09629 آماده ارائه اطلاعات گردشگری و همچنین دریافت نظرات، پیشنهادات و رسیدگی به شکایات هموطنان از خدمات سفر و گردشگری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1