نقص فنی در موتور ایرباس پرواز تهران به نجف

13 نوامبر 2016 - 14:30 dsfr.ir/ae2dd

نقص فنی در موتور ایرباس پرواز تهران به نجف
اتاق خبر
هواپیمای ایرباس

هواپیمای پرواز تهران-نجف هما پس از بلند شدن از فرودگاه امام خمینی (ره) به دلیل بروز نقص فنی در موتور، دوباره به این فرودگاه برگشت و به زمین نشست.

خلبان هواپیمای ایرباس متعلق به هما، امروز به دلیل بروز نقص فنی در موتور، تصمیم به بازگشت به فرودگاه امام گرفت.

این هواپیما که با 150 مسافر از تهران به مقصد نجف پرواز کرده بود، دچار نقص فنی شد که به تصمیم خلبان دوباره به فرودگاه امام خمینی (ره) برگشت.

یکی از مسافران این پرواز در این باره به خبرنگار فارس گفت: پرواز شماره 3417 ایران ایر در مسیر تهران-نجف قرار بود ساعت 10 صبح امروز انجام شود، اما هواپیمای این پرواز با یک ساعت تأخیر ساعت 11 صبح امروز از باند فرودگاه امام خمینی (ره) پرواز کرد.

وی ادامه داد: حدود نیم ساعت از این پرواز گذشته بود که خلبان اعلام نقص فنی در موتور و بازگشت به فرودگاه امام خمینی (ره) کرد.

این مسافر پرواز تهران-نجف هما با اشاره به اینکه مسافران کماکان تا این لحظه در سالن ترانزیت فرودگاه امام منتظر هستند، گفت: فعلا که مسئولان ایران ایر هیچ توضیحاتی به ما نداده اند.

بنابراین گزارش مدیر روابط عمومی ایران ایر درباره این پرواز به خبرنگار فارس گفت: خلبان این پرواز به دلیل وجود نقص فنی در هواپیما، بدون انجام کمترین ریسک، در راستای حفظ ایمنی پرواز، بلافاصله تصمیم به بازگشت به فرودگاه می کند و این طبق قوانین است.

شاهرخ نوش آبادی افزود: چون این پرواز با مشکل فنی مواجه شد، مقرر شد هواپیما و کرو پروازی جایگزین اعزام شوند که این کمی زمان برد.

وی با تأکید بر اینکه مسافران این پرواز تا 10 دقیقه دیگر با هواپیمای جایگزین به سمت نجف حرکت می کنند، گفت: در راستای حفظ جان مسافران، تلاش کرده ایم هیچ گاه ایمنی پرواز را به خطر نیندازیم و در این باره سرزنش مسافران را هم به جان خریدار یم.

 

« دنیای سفر » این نوشته را از « تین نیوز » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
15 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1