رئیس سازمان میراث فرهنگی:

بهبود سازمان میراث فرهنگی برنامه اصلی من است

13 نوامبر 2016 - 12:20 dsfr.ir/mi68b

بهبود سازمان میراث فرهنگی برنامه اصلی من است
میثم رودکی / دنیای سفر
آیین تکریم و معارفه رییس سازمان میراث فرهنگی

سیاست ها و برنامه های این سازمان همچنان ادامه خواهد یافت و با خلاقیت و تحرک بیشتری سعی می کنم این سازمان مراحل بهبود خود را طی کند.

"زهرا احمدی پور"

به گزارش دنیای سفر، «زهرا احمدی پور» در مراسم معارفه اش که با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، گفت: تمام تلاشم را به کار می گیرم تا با توجه به تعهدی که به عرصه فرهنگ، ملت بزرگ، سرزمین کهن و دولت تدبیر و امید دارم، با تحرک، خلاقیت و نوآوری بیشتری به دولت کمک کنم تا در تحقق اهدافش موفق شود.

وی گفت: گستره ی عملکرد سازمان میراث فرهنگی از درِ منزل هر ایرانی و تا کیلومترها بیرون از این مرزهای کشور را در می نوردد. میراث فرهنگی و سابقه تمدنی، نام ایران را در نظام جهانی به نامی شناخته شده بدل کرده است، این سابقه میراثی به عنوان یک سرمایه فرهنگی و عنصر سازنده به کشورمان کمک کرده تا طی فرآیندی عامل پیوند دهنده نسل ها و بقای ملی این سرزمین باشد.

احمدی پور ادامه داد: تبلور این سرمایه فرهنگی در صنایع دستی نیز به وضوح دیده می شود. صنعتگر با تمام علاقه مندی، هنر چشم نواز را خلق می کند که وجودش به راحت زندگی کردن کمک می کند و فرصت های جدیدی را در اختیار انسان شهری خسته از ترافیک قرار می دهد.

معاون رئیس جمهور گفت: آنچه مسلم است باید بستر خلاقانه ای از انسجام بین فرهنگ و اقتصاد را در سه حوزه صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری با محوریت عنصر فرهنگ فراهم آوریم تا همیشه در تاریخ این کشور به عنوان عنصر قوی، نقش اساسی داشته باشد. ما با رویکرد حاکمیتی، حمایتی و مشارکتی سعی می کنیم ابعاد مختلف فعالیتی این سازمان را به هم پیوند دهیم، بدون اینکه فکر کنیم نگاه کردن به هر یک از عناصر می تواند به سایر ابعاد فعالیتی این سازمان خللی وارد کند.

وی با بیان اینکه رویکرد دولت تدبیر، خلاقیت بخشی و نوآوری است، افزود: انتصاب های این دولت نیز متأثر از این تفکر است که سعی بر این داشت دولت تحویل گرفته و سازمان اداری تحویل گرفته آسیب زده را به سامان برساند که غیر از نگاه تدبیر، امکان به سرانجام رساندن این نابسامانی ها فراهم نبود. برای به سرانجام رساندن رسالت های دولت در قالب قوه مجریه، کارآمدی و خلاقیت به عنوان یک اصل مورد نظر قرار گرفت و این مواردی بود که دولت در تغییر کابینه نیز به آن اشاره کرد که سیاست ها در قالب منشور اخلاقی و برنامه های تدوین شده با سرعت، تحرک و خلاقیت بیشتری به اجرا درآید. دولت همان دولت تدبیر و امید است، اما این تغییر بنا به ترمیمی است که به صلاحدید رئیس جمهور صورت گرفته است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 9 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1