اثبات نیت خصمانه آمریکا علیه ایران

13 نوامبر 2016 - 13:00 dsfr.ir/3n68e

اثبات نیت خصمانه آمریکا علیه ایران
tinn.ir
محمد کاظمی

مجلس نمایندگان آمریکا تا چهارشنبه هفته آینده درباره طرح جدید ممنوعیت فروش بوئینگ به ایران رأی گیری می کند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، گفت: قطعا اگر آمریکایی ها در موضوعات مختلف بدعهدی کنند، جمهوری اسلامی متعهد به اجرای یک طرفه تعهدات نیست و ما اقدام متقابل را در دستور کار قرار می دهیم.

محمد کاظمی، در واکنش به تلاش های کنگره آمریکا برای ممنوعیت فروش هواپیماهای بوئینگ به ایران، گفت: این اقدامات و رویکردهای بار دیگر نمایانگر بدعهدی آمریکایی ها در قبال تعهداتشان است و این مسئله قابل پیش بینی بود.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: آمریکایی ها متأسفانه حتی به تعهداتشان در قرارداد برای فروش هواپیماهای مسافربری اهمیت نمی دهند و این رویکرد را این گونه توجیه می کنند که این مسئله خارج از توافق هسته ای است.

وی افزود: نقض قرارداد بوئینگ از سوی مسئولان آمریکایی، نشان دهنده نگاه خصمانه و بدبینانه آن ها به جمهوری اسلامی است و این مسائل بار دیگر نظر و پیش بینی مقامات نظام درباره اهداف ایالات متحده را اثبات می کند.

کاظمی ادامه داد: در هفته های اخیر این موضوع کاملا شفاف شده که آمریکایی ها با جمهوری اسلامی، سر ناسازگاری و دشمنی دارند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، بر لزوم اقدام متقابل در صورت بدعهدی آمریکایی ها در اجرای تعهداتشان تأکید کرد و گفت: قطعا اگر آمریکایی ها در موضوعات مختلف بدعهدی کنند، جمهوری اسلامی متعهد به اجرای یک طرفه تعهدات نیست و ما اقدام متقابل را در دستور کار قرار می دهیم.

« دنیای سفر » این نوشته را از « تین نیوز » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 14 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1