پروازهای اربعین هنوز صندلی خالی دارند

13 نوامبر 2016 - 12:00 dsfr.ir/381j6

پروازهای اربعین هنوز صندلی خالی دارند
iran4rah.com
یک هواپیما در حال اوج گرفتن برای پرواز

هنوز ظرفیت برخی از شرکت ها خالی مانده است و زائران از خرید بلیت بیش از نرخ های مصوب خودداری کنند.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با بیان اینکه 9 شرکت هوایی جا به جایی زائران حسینی را در ایام اربعین بر عهده دارند، گفت: هنوز ظرفیت برخی از شرکت ها خالی مانده است و زائران از خرید بلیت بیش از نرخ های مصوب خودداری کنند.

مقصود اسعدی سامانی بیان کرد: در ایام اربعین حسینی شرکت های هواپیمایی ایران ایر، ماهان، آسمان، معراج، کیش ایر، تابان، آتا، زاگرس و کاسپین با انجام پروازهای برنامه ای و فوق العاده نسبت به جابه جایی زایران ایرانی اقدام می کنند.

وی با بیان اینکه در مجموع شرکت های هوایی 35 دفتر مجاز را برای فروش بلیت ایام اربعین حسینی تعیین کرده اند، گفت: اسامی این دفاتر مجاز در سایت انجمن شرکت های هواپیمایی قابل دسترسی است.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی یادآور شد: هر چند برخی از دفاتر غیرمجاز بلیت را با قیمت بالاتری فروخته اند و هم اکنون پرونده آنها در سازمان تعزیرات حکومتی سازمان هواپیمای کشوری در دست بررسی است، اما هرچه به ایام اربعین حسینی نزدیک می شویم قیمت بلیت ها روند کاهشی دارد.

به گفته اسعدی سامانی نرخ بلیت رفت و برگشت پروازهای هوایی برای انتقال زائران ایرانی به عراق در ایام اربعین حسینی از تهران و سایر شهرهای ایران به غیر از مشهد مقدس یازده میلیون ریال (یک میلیون و 100 هزار تومان) تعیین شده است و قیمت بلیت یک سره آن 6 میلیون و 600 هزار ریال است.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی اظهار داشت: بلیت رفت و برگشت شرکت های هوایی از مشهد به نجف و بغداد و بالعکس نیز 13 میلیون و 500 هزار ریال (یک میلیون و 350 هزار تومان) قیمت گذاری شده است.

اسعدی سامانی گفت: با این حال اگر مسافری بلیت خود را بالاتر از نرخ های مصوب تهیه کرده، براساس هماهنگی های انجام شده می تواند قبل از پرواز به شرکت مربوطه مراجعه و مابه التفاوات آن را دریافت کند، هرچند که بلیت صندلی های بزینس کلاس شامل این نرخ گذاری نیست.

وی تاکید کرد: براساس بازرسی های محسوس و غیر محسوس و ارزیابی های انجام شده تاکنون هیچ کدام از دفاتر مجاز عرضه بلیت های اربعین حسینی بالاتر از نرخ های مصوب، بلیت عرضه نکرده اند و عرضه بلیت با قیمت های مصوب در این دفاتر همچنان ادامه دارد.

اسعدی سامانی گفت: در حال حاضر مجوز انجام هفته ای 105 مجوز پرواز برنامه ای به مقصد عراق صادر شده است که در بعضی مواقع این تعداد به 191مجوز پرواز در هفته افزایش یافته است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1