گردشگران فرانسوی:

ایران کشوری امن برای گرشگران اروپایی است

13 نوامبر 2016 - 10:00 dsfr.ir/pw5ck

ایران کشوری امن برای گرشگران اروپایی است
میثم رودکی / دنیای سفر
گردشگران خارجی در پاسارگاد

فرهنگ و مردم ایران شهرت جهانی دارد و با مطالعه و دیدار با مردم ایران، آنان را انسان هایی مهربان دریافتم.

"یک گردشگر فرانسوی"

اعضای یک گروه 10 نفره گردشگران فرانسوی که برای بازدید از زیبایی های ایران زمین از خطه آذربایجان وارد کشورمان شده اند، اعلام کردند: ایران، کشوری امن برای گردشگران اروپایی و سفر به آن با احساس خوشایند غیرقابل توصیفی همراه است.

این عده که در قالب یک تور 11 روزه ویژه ایران، سفر خود را با بازدید از جاذبه های گردشگری خطه شمال غرب و با مبداء تبریز آغاز کرده اند، روز شنبه اظهار کردند: ما سفر خود را از منتهی الیه شمال غرب ایران آغاز کرده ایم تا مسیر گردشگری متفاوتی را از طول برنامه های بازدید خود از ایران داشته باشیم.

کارمند بازنشسته موزه لوور فرانسه و عضو این گروه گردشگری با اشاره به اینکه علاقه مند به بازدید دوباره از آثار تاریخی آذربایجان شرقی در سال های آتی است، گفت: با وجود این ظرفیت های تاریخی تکرار سفر به این منطقه از سوی هر گردشگر خارجی قابل تصور است.

فلورنس بورل 68 ساله در بازدید از معبد مهر مراغه گفت: اولین بار است که به آذربایجان شرقی سفر می کنم و جاذبه های گردشگری این استان و به ویژه معبد مهر که اثری از دوران ساسانیان است، برای من جذابیت زیادی دارد.

وی گفت: آثار تاریخی مربوط به ایران که در موزه لوور قرار دارد، برای آن دسته از مردم فرانسه که امکان سفر به ایران را ندارند، مهم است زیرا این آثار بیانگر تاریخ و تمدن ایرانیان به شمار می رود. به تازگی نیز در موزه لوور بخشی با عنوان آثار تاریخی اسلامی ایرانیان مسلمان ایجاد شده که بسیار جالب است.

یکی دیگر از همراهان فلورنس نیز گفت: علاوه بر معبد مهر، گنبد سرخ، بازار قدیمی خشکبار، رنگرزی سنتی ابریشم و برج های کبود و مدور مراغه نیز برای من تازگی دارد. مری فراکوئیس دوکت 75 ساله که پزشک متخصص کودکان است، در خصوص میزان آشنایی اش با فرهنگ ایران، گفت: فرهنگ و مردم ایران شهرت جهانی دارد و با مطالعه و دیدار با مردم ایران، آنان را انسان هایی مهربان دریافتم.

یک گردشگر دیگر فرانسوی نیز با اشاره به اینکه ایران کشوری امن برای گردشگران است، گفت: صنعت گردشگری در ایران با وجود مراکز دیدنی متعدد در شهرهایی چون مراغه، تبریز و شیراز قابل توسعه است.

یوگ مانسی 65 ساله در حال بازدید از گنبد سرخ مراغه گفت: سفر به ایران با احساس های خارج از تصور همراه است و مردم با مهربانی به سوی ما می آیند تا با آن ها صحبت کنیم. وی مردم ایران را مردمی مهمان نواز و کنجکاو دانست و گفت: آثار تاریخی مراغه ما را به تاریخ گذشته برگرداند و نشانه هایی از آیین میترائیسم در معبد مهر این شهرستان برای ما بسیار خیره کننده بود.

رحیم یزداندوست، راهنمای تور مسافران فرانسوی نیز گفت: صنعت توریسم از جمله صنایع خوش آتیه در ایران است. به گفته وی، ایران میراث فرهنگی منحصر به فردی در اختیار دارد و با توجه به قرار گرفتن در فهرست مقاصد گردشگری آژانس ها، تسهیل روند اخذ ویزا یک ضرورت است. ایران مقصدی در حال تحول برای گردشگران خارجی است و واضح است که مشتریان ما به دنبال جایی برای گذراندن تعطیلات نیستند و پیش از این به دیگر مقاصد گردشگری غیرعادی و با اهمیت فرهنگی سفر کرده اند. بیشتر گردشگران خارجی موضوعات و آثار اصیل و منحصر به فرد را در ایران جستجو می کنند.

این گروه 10 نفری از گردشگران فرانسوی طی روزهای اخیر و پیش از مراغه نیز از برخی از آثار تاریخی آذربایجان شرقی در تبریز و کندوان بازدید کرده اند. باغ شهر مراغه به عنوان یکی از 10 شهر دارای بافت فرهنگی و تاریخی کشور در ردیف چهار ناحیه شناخته شده ایران قرار دارد که حاوی آثار انسان های نخستین مربوط به عصر پارینه سنگی (100 تا 200 هزار سال پیش) است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
11 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1