18 مارس 2023 - 21:45
معاون ساخت و توسعه راه آهن خبر داد:

طراحی و انتقال ایستگاه های قطار به داخل شهرها

13 ژوئیه 2015 - 09:00 dsfr.ir/rx6bg

معاون ساخت و توسعه راه آهن با بیان اینکه طراحی و انتقال ایستگاه های مسافری به داخل شهرها در دستور کار است، گفت: تکمیل کریدور ترانزیت ریلی شرق دریای خزر از اولویت های بخش ریلی است.

سید مسعود نصرآزادانی با اشاره به اهمیت توسعه حمل و نقل ریلی و مزایای آن در میان سایر بخش ها گفت: مصرف سوخت کمتر، سازگاری با محیط زیست، ایمنی بیشتر، قابلیت انتقال انبوه کالا و مسافر و راحتی سفر از جمله مزایایی است که اهمیت توسعه آن را در کاهش هزینه ها نمایان می کند.

معاون ساخت و توسعه راه آهن تاکید کرد: طراحی و انتقال ایستگاه های مسافری به داخل شهرها در دستور کار است و به منظور رفاه حال شهروندان و سهولت دسترسی به قطارها، طراحی ایستگاه های مسافری و انتقال آن به داخل شهرها به ویژه در مراکز استان ها و شهرهای بزرگ از قبیل همدان، رشت، ارومیه و اردبیل از گام های اساسی در راستای تشویق مردم به استفاده از سیستم حمل و نقل ریلی است.

نصرآزادانی ادامه داد: استراتژی در تا در بودن شبکه حمل و نقل ریلی یکی از مهم ترین سیاست های وزارت راه و شهرسازی در توسعه این شبکه است، چرا که به لحاظ صرفه اقتصادی از مهم ترین رویکردهای تحقق اقتصاد مقاومتی است و از طرفی سبب تقویت حمل و نقل ترکیبی و نیز تحقق حقوق شهروندی در توسعه زیرساخت های ریلی است.

وی، طراحی ایستگاه مشترک تبادلی با قطار شهری تبریز در منطقه ائل گلی و پیگیری طراحی و احداث ایستگاه مشترک ریلی-بندری در بندر انزلی را گامی مهم در کاهش  هزینه ها و استفاده از مزایای حمل و نقل ترکیبی عنوان کرد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1