19 اکتبر 2019 - 13:10

ارائه لایحه مقابله با حیوان آزاری به دولت

12 نوامبر 2016 - 15:30 dsfr.ir/sq165

ارائه لایحه مقابله با حیوان آزاری به دولت
newssh.ir
حیوان آزاری

اخیرا لایحه مقابله با حیوان آزاری با همکاری کارشناسان، تشکل های مردمی حامی حیوانات و صاحب نظران تهیه و برای بررسی به دولت ارائه شده است.

به گزارش ایلنا، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به ارائه لایحه مقابله با حیوان آزاری به هیات دولت، گفت: مسئولیت ساماندهی سگ ها و حیوانات ولگرد در محیط های شهری و روستایی بر عهده وزارت کشور و شهرداری هاست.

معصومه ابتکار افزود: سازمان حفاظت محیط زیست در موضوع ساماندهی حیوانات ولگرد تنها نظارت دارد و مسئولیت مستقیم بر عهده ندارد. او تاکید کرد: اخیرا لایحه مقابله با حیوان آزاری با همکاری کارشناسان، تشکل های مردمی حامی حیوانات و صاحب نظران تهیه و برای بررسی به دولت ارائه شده است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: سگ ها هم جزئی از چرخه اکوسیستم محسوب می شوند و هم فوایدی دارند و اگر به درستی مدیریت نشوند ممکن است مشکلاتی را ایجاد کنند. اگر تمام سگ ها در یک محیط روستایی یا شهری از بین بروند، قطعا تعادل جمعیتی به سمت دیگر حیوانات نظیر گرگ ها متمایل خواهد شد.

معاون رئیس جمهور همچنین تاکید کرد: وجود سگ ها با جمعیت متعادل و به شکل کنترل و مدیریت شده که مشکلات و بیماری هایی به دنبال نداشته باشند هم یکی از ضرورت ها به شمار می رود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1