واکنش ها به گردشگری ایران در نمایشگاه بازار سفر لندن

12 نوامبر 2016 - 15:00 dsfr.ir/tr5v5

واکنش ها به گردشگری ایران در نمایشگاه بازار سفر لندن
world-tourism-exhibitions.com
نمایشگاه بین المللی گردشگری لندن

ما انگلیسی ها به شدت به گردشگری علاقه داریم و ایران از جمله کشورهایی است که اکنون در صدر جدول مقاصد گردشگری ما قرار دارد.

"یک شهروند انگلیسی"

برخی شرکت های گردشگری ایرانی در سی و هفتمین نمایشگاه بازار سفر (WTM) که از دوشنبه در لندن آغاز به کار کرده، حضور یافته و با استقبال از سوی فعالان گردشگری دیگر کشورها برای از سرگیری تعاملات توریستی مواجه شده اند. این نمایشگاه که یکی از مهم ترین نمایشگاه های گردشگری جهان است، در یکی دو سال اخیر فرصت خوبی را برای معرفی گردشگری ایران به جهان فراهم کرده است.
 
برخی از فعالان گردشگری و علاقه مندان به این حوزه در این نمایشگاه، طی گفت و گو با «ایرنا»، از برداشته شدن تحریم ها پس از برجام و بازگشت ایران به مدار جامعه جهانی و فرهنگ، تاریخ و تمدن غنی کشورمان، به عنوان اصلی ترین عواملی یاد می کنند که گردشگران خارجی را مجذوب سفر به ایران کرده است.

یک شهروند انگلیسی با اشاره به امنیت بالای ایران معتقد است که ایران در قیاس با سایر کشورهای منطقه ای که درگیر تروریسم یا مسائل درونی شان هستند، کشوری امن و مردمش مهمان نواز هستند. او تاکید می کند: «ما انگلیسی ها به شدت به گردشگری علاقه داریم و ایران از جمله کشورهایی است که اکنون در صدر جدول مقاصد گردشگری ما قرار دارد.»

فدریکو اسکاراموشی از یک آژانس مسافرتی ایتالیایی نیز از افزایش علاقه مندی گردشگران ایتالیایی برای سفر به ایران خبر می دهد و می گوید: «شمار زیادی از گردشگران ایتالیایی ابراز علاقه کرده اند که می خواهند به ایران سفر کنند و به همین دلیل امروز اینجا آمده ام تا با آژانس های مسافرتی ایرانی به منظور برگزاری تورهای گردشگری به ایران هماهنگی کنم.» این فعال حوزه گردشگری، اشتراک فرهنگی و تاریخی میان ایران و ایتالیا را از اصلی ترین عواملی برمی شمرد که سبب علاقه مندی گردشگران ایتالیایی برای سفر به ایران شده است.

نیکولاس کارالومبوس نیز از یک شرکت یونانی می گوید علاقه مند است خدمات شرکتش را به ایران توسعه دهد. شرکت او خدمات هواپیمایی و دریایی ارائه می دهد و با توجه به گستردگی و تنوع آبی در ایران، قصد دارد هواپیماهای گردشگری شرکتش را در ایران به پرواز درآورد. اعتقاد این فعال گردشگری این است که ایران به زودی به قطب بزرگ گردشگری در دنیا تبدیل خواهد شد و به همین خاطر او و همکارانش تلاش می کنند تا جایگاه خود را از هم اکنون مشخص کنند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 8 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1