توافق ایران و یک شرکت لیزینگ خارجی برای خرید هواپیمای ایرباس

9 نوامبر 2016 - 13:00 dsfr.ir/o806v

توافق ایران و یک شرکت لیزینگ خارجی برای خرید هواپیمای ایرباس
airbus.com
هواپیمای ایرباس

یک خبرگزاری غربی اعلام کرد که ایران با یک شرکت لیزینگ خارجی برای تأمین اعتبار خرید ۱۷ فروند هواپیمای ایرباس به توافق رسیده است.

ایران با یک شرکت لیزینگ خارجی برای تأمین اعتبار خرید ۱۷ فروند هواپیمای ایرباس به توافق رسیده است.

این رسانه غربی در ادامه اعلام کرد: ایران با یک شرکت لیزینگ خارجی به منظور تأمین اعتبار ۱۷ هواپیمای ایرباس به توافق رسید و لذا توانست در تلاش برای خرید هواپیما پس از رفع تحریم ها، از یک وضعیت لاینحل در خرید هواپیما عبور کند.

رویترز در ادامه نوشت: این توافق مانع مهمی در راه ارسال اولین سری از هواپیماها را برطرف می کند. موانع مذکور به دنبال تردید در نحوه تأمین اعتبار و برخی مخالفت های سیاسی در آمریکا و ایران ایجاد شده بود. این در حالیست که منابع آگاه هشدار دادند که ماه ها مذاکره، می تواند پتانسیل لازم برای ایجاد موانع جدید نیز به شمار آید.

خبرگزاری رویترز در ادامه می افزاید: یک مقام ارشد ایرانی در این باره گفته است که ما برای تأمین مالی اولین گروه از ۱۷ هواپیما به توافق رسیدیم.

لازم به ذکر است، علیرغم اینکه شرکت هواپیمائی ایرباس یک شرکت اروپائی است؛ اما از آنجائیکه تعداد زیادی از قطعات آن آمریکائی هستند؛ فروش این هواپیما به صدور مجوز وزارت خزانه داری آمریکا و تأئید نهائی دولت این کشور نیاز دارد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « تین نیوز » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 10 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1