در گردشگری باید تغییر ذائقه داد

9 نوامبر 2016 - 11:30 dsfr.ir/kb21q

در گردشگری باید تغییر ذائقه داد
elitseir.com
شهر سوخته/ زابل

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: نباید اجازه داد تا نقاط گردشگری در استان سیستان و بلوچستان به دست فراموشی سپرده شود.

«زهرا احمدی پور» در جلسه شورای راهبردی گردشگری استان اظهار کرد: به خاطر تعلق خاطری که به سیستان و بلوچستان دارم تمام سعی و تلاش خود را برای توجه نگاه ها به این استان خواهم کرد.

استان هایی همچون سیستان و بلوچستانی نباید به دلیل دور بودن از مرکز کشور و داشتن مسیر طولانی مورد توجه قرار نگیرد.
این مسئول ادامه داد: باید یک نگاه متعادلانه به این استان داشت که با داشتن یک سیستم مدیریتی و برنامه مشخص از ظرفیت های این استان برای توسعه صنعت گردشگری بیشترین بهره را در سطح کشور برد.

ظرفیت های درونی و سرمایه تمدنی که در کشور وجود دارد باید بازتولید و به نسل های بعدی منقل شود.
زهرا احمدی پور خاطرنشان کرد: محکم کردن پایه های فرهنگی کشور سبب حفظ صنایع گردشگری و میراث فرهنگی در کشور خواهد بود که ما نیز موظف به نگهداری از آنها هستیم.

وی با اشاره به اینکه گردشگری نباید به فراموشی سپرده شود بیان کرد: گردشگری سبب ایجاد اشتغال خواهد شد، بنابراین نباید فرصت های بدست آمده در این حوزه را نادیده گرفت.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور عنوان کرد: در چرخه گردشگری باید تغییر ذائقه داد و همه نگاه ها نباید به شمال کشور معطوف باشد.

او درباره استفاده از صنایع دستی در هتل ها سطح شهر بیان کرد: باید فرهنگ استفاده از اشیای سنتی و تزئینی استان را در زندگی روزمره وارد کرد و همچنین از این نمادها باید برای تبلیغ بیشتر صنایع در هتل ها استفاده شود.

باید از سرمایه های فرهنگی حفاظت کنیم و هماهنگی بین دستگاه های دولتی می تواند فضا را برای فعالیت دولت در این زمینه فراهم کند.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: تبدیل صنایع دستی به فرصت برای ایجاد زمینه های سرمایه گذاری و اشتغال یک راهبرد مهم در برنامه های میراث فرهنگی است.

احمدی پور اظهار داشت: سیستان و بلوچستان به عنوان یک مقصد مهم فرهنگی و گردشگری در کشور است که تاکنون در عرصه ملی به خوبی معرفی نشده است.
متاسفانه علاوه بر عدم معرفی صحیح سیستان و بلوچستان، بخشی از محرومیت های این استان ناشی از انزوای جغرافیایی آن اتفاق افتاده است.

در برنامه های سازمان میراث فرهنگی، سیستان و بلوچستان مهمترین اولویت کاری من است، چرا که با بسیاری از محرومیت ها و همچنین قابلیت های این استان آشنا هستم و باید فضاهای این سرزمین را با نگاه عدالت محور در جایگاه مناسب خود معرفی کرد.

احمدی پور صیانت از میراث فرهنگی کشور را یک ضرورت دانست و خواستار معرفی میراث و هویت فرهنگی و تاریخی کشور به نسل های جوان به ویژه دانش آموزان مقاطع ابتدایی با استفاده از نمادهای فرهنگی در کتب درسی مدارس شد.
رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور افزود: تبدیل صنایع دستی به فرصت برای ایجاد زمینه های سرمایه گذاری و اشتغال یک راهبرد مهم در برنامه های میراث فرهنگی است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « تین نیوز » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1