10 ژوئن 2024 - 02:36

مراسم روز ملی پرنده نگری در سعدآباد برگزار می شود

7 نوامبر 2016 - 11:00 dsfr.ir/tl23i

مراسم روز ملی پرنده نگری در سعدآباد برگزار می شود
محمد گائینی
پرنده نگری

روز ملی پرنده نگری به همت معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، در تاریخ 4 آذرماه در محل خانه طبیعت گردی ایران در مجموعه فرهنگی - تاریخی سعدآباد گرامی داشته می شود.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، با تشکیل ستاد برگزاری مراسم روز ملی پرنده نگری به ریاست محمدعلی فیاضی، مدیرکل دفتر توافق های ملی گردشگری و دبیر کمیته ملی طبیعت گردی به همراه جمعی از فعالان گردشگری و طبیعت گردی کشور؛ مراسم روز ملی پرنده نگری با هدف معرفی و شناخت پرنده های کشور به عنوان ظرفیت مهم اکوتوریستی در روز پنجشنبه، 4 آذر ماه به مرکزیت خانه طبیعت گردی ایران در مجموعه فرهنگی - تاریخی سعدآباد و با همراهی کلیه استان ها و گروه های مرتبط در شهرستان ها برگزار خواهد شد.

همچنین طبق هم اندیشی ستاد مذکور تصمیم بر آن است تا علاوه بر مراسم اشاره شده، فعالان پرنده نگری طی روز جمعه 5 آذرماه در تعدادی از سایت های منتخب پرنده نگری تهران اقدام به معرفی این حوزه و فراهم نمودن زمینه تماشای پرندگان توسط شهروندان تهرانی نمایند.

در برنامه ریزی های صورت گرفته تلاش شده است تا از ظرفیت های موجود در بخش تعاملات فرابخشی همانند سازمان محیط زیست و وزارت آموزش و پرورش، سازمان های مردم نهاد، دفاتر خدمات مسافرتی، اتحادیه ها، فعالان و علاقه مندان حوزه طبیعت گردی استفاده شود.

طبق تلاش جمعی در ستاد برگزاری مراسم روز ملی پرنده نگری تلاش خواهد شد در این رویداد موضوعاتی از جمله حفاظت، توسعه پایدار، اطلاع رسانی، مشارکت وانتفاع جامعه محلی در قالب برنامه های در نظر گرفته شده برای عموم ومخاطب تخصصی مورد توجه قرار گیرد.

1