آغاز احیای ربع رشیدی با کمک آلمانی ها

6 نوامبر 2016 - 14:00 dsfr.ir/hk582

آغاز احیای ربع رشیدی با کمک آلمانی ها
تبریز مدرن
محوطه ربع رشیدی تبریز

با تفاهم نامه همکاری چهارجانبه، پژوهش های باستان شناختی، مرمتی و حفاظتی ربع رشیدی تبریز وارد مراحل عملیاتی می شود.

با تفاهم نامه همکاری چهارجانبه که به امضای شهردار تبریز، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، رئیس دانشکده هنرهای کاربردی دانشگاه هنر اسلامی تبریز و ژودیت تومالفسکی مدیر کل موسسه باستان شناسی آلمان رسید، پژوهش های باستان شناختی، مرمتی و حفاظتی ربع رشیدی تبریز وارد مراحل عملیاتی می شود.

هدف از امضای این تفاهم نامه، تحقق عملی همکاری های علمی و فنی برای کاوش ها و پژوهش های باستان شناختی، باستان سنجی و مطالعات حفاظتی، مرمتی معماری، گردشگری و موزه داری مرتبط با محوطه باستانی ربع رشیدی تبریز و همچنین آماده سازی زمینه های علمی و فنی لازم برای ثبت این مجموعه تاریخی در فهرست میراث جهانی یونسکو، عنوان شده است. به موجب این تفاهم نامه موسسه باستان شناسی آلمان نسبت به تشکیل و اعزام هیات باستان شناسی به همراه تجهیزات فنی و مواد و مصالح لازم برای نقشه برداری لیزر اسکن سه بعدی، نقشه برداری سطح الارضی ژئوفیزیک، ژئوماتیک و نقشه برداری هوایی به تبریز اقدام می کند.

تامین زیرساخت های فنی و حمایت های مادی و معنوی این پروژه حساس، از سوی شهرداری تبریز انجام خواهد شد و دانشگاه هنر اسلامی تبریز نیز در زمینه تحقیقاتی با هیات آلمانی همکاری خواهد داشت.

همچنین ستاد مرکزی و دفتر مهندسی و مدیریت پروژه بزرگ ربع رشیدی تبریز در دانشگاه هنر اسلامی تبریز مستقر خواهد شد و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی نسبت به ارائه فضا، تامین و تدارک و مدیریت نیروی کارگری و خدماتی، مصالح و ملزومات کارگاهی و خدمات رفاهی استقرار هیات آلمانی، اقدام می کند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1