بازگشت مابه التفاوت نرخ آزاد و مصوب بلیت اربعین به مسافران

5 نوامبر 2016 - 09:30 dsfr.ir/p75ro

بازگشت مابه التفاوت نرخ آزاد و مصوب بلیت اربعین به مسافران
حبیب نوعی اسکویی
بوئینگ 727 ایران ایر

زائران اربعین بلیت رفت و برگشت هواپیما را از همین ایران تهیه و اصالت بلیت خود را از طریق بخش اعتبارسنجی مندرج در سایت انجمن بررسی کنند.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با تأکید بر اینکه تهیه بلیت پروازهای اربعین از آژانس های مشخص شده فقط با نرخ مصوب انجام می شود، گفت: زائران اربعین بلیت رفت و برگشت هواپیما را از همین ایران تهیه و اصالت بلیت خود را از طریق بخش اعتبارسنجی مندرج در سایت انجمن بررسی کنند.

مقصود اسعدی سامانی در گفت و گو با فارس با تأکید بر اینکه مسافران اربعین به هیچ عنوان بلیت یک طرفه هواپیما برای سفر به عراق این ایام را نگیرند، بیان کرد: مسافران تلاش کنند بلیت رفت و برگشت به عراق و نجف برای ایام اربعین را از همین ایران تهیه کنند.

وی افزود: تاکنون چندین گزارش از صدور بلیت جعلی در آژانس های فروش بلیت هواپیما در کشور عراق داشته ایم و به این ترتیب اطمینانی به این آژانس ها در کشور عراق نیست. مسافران جهت اطمینان از تهیه بلیت هواپیما برای ایام اربعین با نرخ های مصوب، فقط از طریق دفاتر فروش بلیتی که در پایگاه های اینترنتی انجمن شرکت های هواپیمایی و سازمان هواپیمایی درج شده است، اقدام کنند.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: همچنین امکانی فراهم شده است که هر مسافری که بلیت تهیه کند بتواند از طریق مراجعه به سایت انجمن شرکت های هواپیمایی، اعتبارسنجی بلیت پرواز خود را انجام دهد به این ترتیب که با مراجعه به سایت و درج شماره بلیت در بخش اعتبار سنجی، از اصالت بلیت خود مطمئن شوند.

اسعدی سامانی با تأکید بر اینکه فروش بلیت پروازهای اربعین در آژانس های مشخص شده فقط با نرخ مصوب انجام می شود، گفت: هر مسافری که بلیت با قیمت بالاتر از نرخ مصوب از آژانس های تعیین شده دریافت کرد، می تواند به واحد بازرگانی ایرلاین مذکور مراجعه و مابه التفاوت بلیت خود را پیش از انجام پرواز دریافت کند. وی در پاسخ به این سوال که چرا در برخی آژانس های سطح شهر قیمت بلیت پروازهای اربعین بالاتر از نرخ مصوب است؟ گفت: آنهایی که بالاتر از نرخ مصوب بلیت می فروشند در واقع از چارتر کننده اصلی و به صورت دست دوم بلیت را دریافت می کنند.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: به زائران اربعین توصیه می شود بلیت پروازهای عراق برای ایام اربعین را حتما از آژانس های مشخص شده دریافت کنند.

پیش از این دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی از تعیین نرخ مصوب یک میلیون و 100 هزار تومان برای پرواز های رفت و برگشت ایام اربعین از 23 آبان تا 5 آذر ماه امسال خبر داده بود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1