ورود گردشگران دریایی عمان به بندر عباس؛

نرخ ویزای دریایی برای سفر به عمان کاهش یافت

5 نوامبر 2016 - 09:00 dsfr.ir/xc92q

نرخ ویزای دریایی برای سفر به عمان کاهش یافت
pmo.ir
یک شناور مسافری در بندر شهید حقانی

نرخ ویزای دریایی خط جدید التاسیس خصب - بندرعباس به منظور جذب هر چه بیشتر گردشگران و مسافران ایرانی کاهش یافت.

مدیرکل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان گفت: برنامه سفر خط کشتیرانی مسافری دریایی در مسیر بندر عباس - خصب که قبلا برای فعالیت دو روز در هفته شنبه و چهارشنبه برنامه ریزی شده بود، تغییر کرد.

محسن ضیایی عنوان کرد: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته این خط کشتیرانی قرار است در روزهای پنج شنبه از خصب وارد بندرعباس شود و پس از اقامت یک هفته ای گردشگران عمانی در ایران، پنجشنبه بعدی بندرعباس را به مقصد عمان ترک می کند.

مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان با اشاره به اینکه امروز این کشتی وارد بندرعباس خواهد شد، گفت: قرار است این کشتی گردشگران عمانی را وارد ایران کند. وی با اشاره به اینکه تلاش ها برای رونق هرچه بیشتراین خط دریایی در حال انجام است، خاطرنشان ساخت: هم اکنون تردد این شناورمسافری از رونق چندانی برخوردار نیست اما امیدواریم با اتمام ماه محرم و صفر شاهد آغاز رونق سفرهای دریایی توسط این شناور باشیم.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر شرایط آب و هوایی نیز ظرف یک ماه آینده بسیار بهتر و مطلوب تر خواهد شد و همین امر نیز می تواند به عامل مهمی در افزایش جذب گردشگران ازعمان به بندرعباس و استفاده از سواحل زیبای آن تبدیل شود. این مقام مسئول در استان هرمزگان یادآور شد: در تلاش هستیم از طریق دفاتر خدمات مسافرتی هرمزگان و سایر استان های کشور به ویژه تهران نسبت به جذب گردشگران ایرانی برای سفر به عمان از طریق این خط دریایی تبلیغات گسترده انجام دهیم.

ضیایی بیان داشت: به همین منظور نیز به زودی نمایندگی دفتر مسافرتی از ایران در عمان افتتاح خواهد شد تا در زمینه جذب گردشگران اقدام کند. وی در ادامه گفت: یکی از مهم ترین اقدامات صورت گرفته از سوی دولت عمان به منظور جذب هر چه بیشتر گردشگران و مسافران ایرانی از این خط دریایی جدید التاسیس، کاهش نرخ ویزای دریایی بوده است.

مدیرکل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان یادآور شد: تا چندی پیش نرخ ویزای دریایی برای سفر به عمان 340 هزار تومان بود که این مبلغ هم اکنون به 180 هزار تومان از طرف دولت عمان کاهش یافته است.

به گفته ضیایی، کاهش نرخ ویزای دریایی باعث ارزان تر شدن نرخ سفر دریایی به عمان و رونق بیشتر گردشگری در مسیر بندرعباس - خصب خواهد شد. وی با اشاره به اینکه این خط کشتیرانی مسافری در تاریخ چهارم مهر ماه برای نخستین بار فعالیت خود را آغاز کرد، اظهار داشت: از طریق این خط دریایی 50 نفر از گردشگران عمانی وارد بندر عباس شدند و از جاذبه های گردشگری این شهرستان دیدن کردند.

این مقام مسئول در استان هرمزگان اذعان داشت: این خط دریایی توسط شرکت سرمایه گذار عمانی مدیریت می شود.

مدیرکل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان، تاکید کرد: ظرفیت شناوری که برای تردد در این خط دریایی در نظر گرفته شده است، حدود 100 نفر است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « مانا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1