18 اکتبر 2019 - 10:46

تلاش ایران برای جذب بخشی از گردشگران چینی

3 نوامبر 2016 - 15:30 dsfr.ir/cn26n

تلاش ایران برای جذب بخشی از گردشگران چینی
qyer.com
گردشگر چینی در مسجد نصیرالمک شیراز

امیدواریم ارتباطات بین ایران و چین سهم ایران را از جاده ابریشم ارتقا دهد!

"بهمن عشقی"

یک هیات 38 نفره از مدیران نهادهای بخش خصوصی و اصحاب رسانه چین در ادامه سفری که از حدود یک ماه پیش در مسیر جاده ابریشم آغاز شده، به ایران سفر کرده اند. اعضای این هیات، به اتاق تهران رفتند تا با همتایان ایرانی خود در باب اهمیت توسعه روابط اقتصادی و گردشگری کشورهای مستقر در جاده ابریشم به بحث و تبادل نظر بپردازند. در این گردهمایی، دبیر کل اتاق تهران، طی سخنانی با اشاره به اینکه ظرف 10 روز گذشته، این دومین هیاتی است که از چین در اتاق تهران حضور می یابد، گفت: «به لحاظ تاریخی، نوعی پیوند ناگسستنی میان ایران و چین شکل گرفته و ملت ایران و چین دوستان و دشمنان مشترک بسیاری دارند.»

بهمن عشقی، با بیان اینکه دو ملت ایران و چین نقش پررنگی در تاریخ سازی در منطقه آسیا دارند، افزود: « اکنون افزون بر وابستگی اقتصادی شدید میان دو ملت، وابستگی سیاسی نیز وجود دارد. امروزه ظرفیت دولت ها برای توسعه مناسبات بین المللی محدود است و اندیشمندان معتقدند که دیپلماسی عمومی، رقیب دیپلماسی سیاسی است.» او سپس با اشاره به نقش گردشگری در دیپلماسی عمومی افزود: «واردات توریسم چین عدد قابل توجهی را نشان می دهد و ما امیدواریم که با همکاری اتاق تهران و دوستان چینی سهم ایران در جذب این گردشگران افزایش یابد.»

او ضمن اعلام آمادگی اتاق تهران نسبت به بهره گیری از ظرفیت های گردشگری و راه ابریشم اضافه کرد: «امیدواریم این ارتباطات سهم ایران را از جاده ابریشم ارتقا دهد.» در ادامه این جلسه، فنگ زیهنگ، مدیر رسانه ای هیات چینی نیز اظهار کرد: «ما در حقیقت در لوای یک پروژه که طی کردن جاده ابریشم و آشنایی با فرهنگ کشورهای واقع در این مسیر است، در ایران حضور یافته ایم. باید این را هم اضافه کنم که این پروژه زیر نظر دولت چین در حال پیگیری است.»

این کارشناس رسانه ای چین با اشاره به سفر رئیس جمهوری کشور متبوع خود به ایران افزود: «ایرانی ها و چینی ها باید برای دستیابی به شکوفایی اقتصادی و توسعه با یکدیگر تشریک مساعی داشته باشند. ما نیز معتقدیم که ایران و چین می توانند مکمل یکدیگر باشند.»

« دنیای سفر » این نوشته را از « دنیای اقتصاد » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1