15 اکتبر 2019 - 12:48
معاون عمرانی استاندار گلستان:

موافقت نهایی محیط زیست با طرح طبیعتگردی آشوراده ابلاغ شد

2 نوامبر 2016 - 16:00 dsfr.ir/2c324

موافقت نهایی محیط زیست با طرح طبیعتگردی آشوراده ابلاغ شد
دالاهو
جزیره آشوراده

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان از موافقت نهایی سازمان محیط زیست با طرح طبیعتگردی آشوراده خبر داد و گفت: این موافقت طی نامه ای به استاندار ابلاغ شد.

رضا مروتی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: مردادماه امسال سازمان حفاظت از محیط زیست کشور با کلیات طرح گردشگری و طبیعتگردی آشوراده موافقت و نظر خود را به استان اعلام کرده بود. وی با یادآوری اینکه تطبیق طرح آماده شده در محل باقیمانده بود، افزود: طرح طبیعتگردی آشوراده تنها در صورت تطبیق طرح در محل وارد فاز اجرایی می شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان ادامه داد: در دو ماه گذشته گروه های مختلف کارشناسی از سازمان حفاظت از محیط زیست برای تحقق این امر به گلستان سفر کردند و در نهایت اعلام شد تطبیق با طرح همخوانی داشت و موافقت نهایی با اجرای طرح گردشگری آشوراده اعلام شد.

وی اضافه کرد: طراحی، مطالعه و ارزیابی های اولیه زیست محیطی که از وظایف استانداری گلستان بوده، ماه ها قبل به پایان رسیده بود و اوایل مردادماه در دیدار مجمع نمایندگان و استاندار گلستان با خانم ابتکار گلایه خود نسبت به مشمول زمان شدن طرح گردشگری آشوراده را اعلام کرده و ایشان قول مساعد برای تسریع درروند آن داده به بودند.

مروتی خاطرنشان کرد: تهیه نقشه، الزامات و مطالعات طرح گردشگری و طبیعتگردی آشوراده در استان انجام شده و این طرح به سازمان حفاظت از محیط زیست تحویل شده بود و هم اکنون با اتمام مرحله تحقیق در محل و کنترل تئوریک پهنه بندی ها با موقعیت منطقه امیدواریم این طرح به زودی وارد فاز اجرایی شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان تصریح کرد: موافقت نهایی سازمان حفاظت از محیط زیست با کلیات طرح گردشگری و طبیعتگردی آشوراده، به معنای موافقت با ساخت و ساز در آشوراده نیست اما در این طرح ساخت و ساز هم وجود دارد.

وی متذکر شد: اینکه بیان می شود محیط زیست با ساخت و ساز در آشوراده موافقت کرده ادبیات نادرستی است که عده ای برای منفی جلو دادن طرح طبیعتگردی آشوراده به کار می برند.

مروتی تأکید کرد: هر گونه ساخت و ساز در آشوراده منطبق با طرح طبیعتگردی است و ساخت و ساز بزرگ در جزیره نخواهیم داشت. وی همچنین یادآور شد: طرح مورد موافقت قرار گرفته همان طرح طبیعتگردی قبلی آشوراده است که صدها کارشناس آن را مطالعه کرده و نظر مثبت بر اجرای آن داشته اند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1