خبرنگار سی ان ان:

صندلی های بیشتری برای سفر به ایران پر شده است

12 ژوئیه 2015 - 14:30 dsfr.ir/ix9eq

خبرنگار شبکه خبری سی ان ان در گزارشی از سفر اخیر خود به ایران نوشت: این روزها وقتی به سمت ایران پرواز می کنید، تعداد بیشتری از صندلی های هواپیما نسبت به گذشته پر هستند.

در گزارش سی ان ان آمده است: تجار امیدوار به لغو تحریم ها، برای بررسی فرصت های همکاری به تهران سفر می کنند. گردشگران بیشتری نیز از شهرهای فرانکفورت، رم، استانبول و چند شهر دیگر به سمت ایران پرواز می کنند.

دولت ایران می گوید انتظار دارد تعداد گردشگران خارجی در سال 2015 به میزان 6.6 درصد افزایش یابد. دولت حسن روحانی توسعه گردشگری را به عنوان یکی از برنامه های اصلی خود برای احیای اقتصاد آسیب دیده ایران از تحریم ها قرار داده است.

مسعود سلطانی فر، رئیس سازمان میراث فرهنگی به خبرنگار سی ان ان که به تهران سفر کرده، گفت: در بازه زمانی 10 ساله می خواهیم 20 میلیون گردشگر در ایران داشته باشیم که درآمدی حدود 30 میلیارد دلار نصیب مان می کند. برنامه ای برای دستیابی به این هدف داریم که مطمئنا لغو تحریم ها نیز به ما کمک خواهد کرد.

خبرنگار سی ان ان که به شیراز نیز سفر کرده بود، مسجد وکیل و مسجد نصیرالملک را مورد توجه قرار داده و نوشته است: نام دیگر مسجد نصیرالملک، مسجد صورتی است که در قرن نوزدهم ساخته شده است. این مسجد به خصوص به دلیل استفاده از کاشی های صورتی و قرمز و پنجره های رنگارنگ که نور خورشید با عبور از آن به صورت رنگ هایی متنوع روی دیوارها و کف مسجد نمایان می شود، اثری منحصر به فرد است.

به نوشته خبرنگار سی ان ان، گردشگران غربی که چند هفته در ایران اقامت داشتند نیز از اقامت خود لذت برده اند. یکی از مشکلات گردشگران خارجی این است که کارت های اعتباری غربی در ایران به دلیل تحریم ها قابل استفاده نیست و این یکی از دلایلی است که دولت امیدوار است با برداشتن تحریم ها مرتفع شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « همشهری آنلاین » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1