20 ژوئن 2024 - 03:20

جایگزینی قطار مسافری نور ایرانی با قطارهای اروپایی

1 نوامبر 2016 - 14:30 dsfr.ir/xh0ql

جایگزینی قطار مسافری نور ایرانی با قطارهای اروپایی
noortrains.com
نمای داخلی یکی از واگن های قطار نورالرضا

علت انتخاب قطارهای نور به جای قطارهای اروپایی؛ کیفیت مناسب این سالن ها و همچنین استفاده بهینه از ظرفیت بالای ناوگان مسافری داخلی است.

مدیرکل راه آهن اصفهان گفت: پس از درخواست گردشگران خارجی مبنی بر جایگزینی قطارهای ایرانی بجای قطارهای اروپایی و ترکیه ای و انتخاب قطار نور، مقرر شد دور جدید سفرهای گردشگران خارجی در ایران برای سومین بار با قطارهای مسافری نور انجام شود.

حسن ماسوری افزود: به همین منظور یک رام قطار با آرایش سه سالن مسافری نور با ظرفیت هر سالن 40 نفر و یک سالن مسافری روسی و یک سالن رستوران مجهز به حمام و با تزئین صنایع دستی اصفهان به این امر اختصاص داده شد.

وی تصریح کرد: علت انتخاب قطارهای نور به جای قطارهای اروپایی از طرف راه آهن جمهوری اسلامی ایران به دلیل کیفیت مناسب این سالن ها و همچنین استفاده بهینه از ظرفیت بالای ناوگان مسافری داخلی و جایگزینی قطار ایرانی بجای قطارهای خارجی است.

مدیرکل راه آهن اصفهان حمایت از برگزاری این تورهای گردشگری را موجب افزایش جذب میزان گردشگران به کشور و شهر اصفهان به عنوان ویترین گرشگری ایران اعلام کرد.

شرکت حمل و نقل ریلی نورالرضا مالک یکی از لوکس ترین و مجهزترین قطارهای VIP با خدمات ویژه است که با راه اندازی قطارهای نور از سال 1391 پا به عرصه صنعت حمل و نقلی ریلی مسافری گذاشته است.

1