29 ژانویه 2020 - 11:26

برف در راه است / هوا سردتر می شود

1 نوامبر 2016 - 08:30 dsfr.ir/uu3dp

برف در راه است / هوا سردتر می شود
پوریا پاکیزه
جاده ای پوشیده از برف در زمستان

پیش بینی های هواشناسی حاکی از بارش برف در نیمه شمالی است و همچنین دمای هوا کاهش خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری فارس، بر اساس تحلیل داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی سه شنبه (11 آبان) با عبور متناوب امواج تراز میانی جو در سواحل خزر، ارتفاعات البرز غربی و شمال غرب کشور افزایش ابر، بارش پراکنده باران و وزش باد پیش بینی می شود.

از اواخر سه شنبه با تقویت سامانه بارشی به تدریج در شمال غرب و چهارشنبه علاوه بر شمال غرب در دامنه های جنوب البرز و سواحل خزر، برخی مناطق غرب و جنوب غرب همچنین دامنه های زاگرس مرکزی بارش باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش بینی می شود که در نواحی کوهستانی و سردسیر این مناطق، بارش به صورت برف رخ خواهد داد؛ شدت بارش ها در روز چهارشنبه در سواحل خزر، آذربایجان شرقی و زاگرس مرکزی است.

سه شنبه در مناطقی از غرب و جنوب غرب کشور پدیده گرد و خاک و کاهش دید افقی دور از انتظار نیست، همچنین روز چهارشنبه به سبب نفوذ جریانات سرد شمالی بر روی سواحل خزر علاوه بر تشدید بارش ها، کاهش محسوس دما نیز پیش بینی می شود.

چهارشنبه دریای خزر و همچنین ساعات پایانی روز سه شنبه و روز چهارشنبه غرب خلیج فارس مواج است.

 چهارشنبه بارش باران گاهی رگبار و رعد برق و وزش باد شدید و در ارتفاعات بارش برف در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، مازندران، زنجان و در اواخر وقت در قزوین البرز، تهران و بارش باران گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید به ویژه در بعد از ظهر در ایلام، لرستان، کردستان، همدان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال خوزستان و شمال بوشهر پیش بینی می شود.

در روزهای سه شنبه و چهارشنبه به سبب تشدید وزش باد در جنوب عراق، کویت و سپس مناطق میانی عراق احتمال تشکیل توفان گردوخاک وجود دارد که در این صورت به سبب باد غربی و جنوب غربی نواحی جنوب غرب و غرب کشور را تحت تاثیر قرار می دهد.

چهارشنبه دمای هوا در شمال غرب کشور به ویژه مناطق شمالی آن و سواحل دریای خزر بین 5 تا 10 درجه سلسیوس کاهش خواهد یافت و در مناطق شمالی، آذربایجان شرقی و غربی و اردبیل کمینه دما به حدود صفر درجه سلسیوس خواهد رسید. همچنین به سبب بارش برف و مه غلیظ در جاده های کوهستانی شمال غرب و شمال کشور انتظار می رود تردد جاده ای با اختلال همراه باشد از این رو توصیه می شود ضمن رعایت نکات ایمنی اقدامات لازم جهت جلوگیری از خسارات احتمالی به عمل آید.

امروز آسمان تهران قسمتی ابری در بعد از ظهر افزایش ابر، گاهی با وزش باد پیش بینی می شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران به ترتیب 25 و 15 درجه خواهد بود.

روز آینده بندرعباس با دمای 24 درجه بالای صفر گرم ترین شهر کشور و شهرکرد با دمای 2 درجه بالای صفر سردترین شهر کشور خواهد بود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1