17 اکتبر 2019 - 09:41

Icopmas پلی برای راهیابی به اقتصاد جهانی

1 نوامبر 2016 - 10:00 dsfr.ir/me57j

Icopmas پلی برای راهیابی به اقتصاد جهانی
ariamas.com
حمل و نقل دریایی

نورالدین علی آبادی، معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی همزمان با آغاز همایش ICOPMAS 2016 در پیامی از اهمیت این همایش در زمینه پیوند دانشگاه و صنعت سخن گفت.

متن کامل پیام معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی به این شرح است:

اکنون در فضایی قرار داریم که بیش از گذشته نیازمند پیوند میان دانشگاه و صنعت هستیم و برگزاری دوازدهمین همایش سواحل، بنادر و سازه‎ های دریایی Icopmas، با هدف ارتقای سطح علمی حوزه های دریایی می تواند به عنوان جایگاهی برای تجلی اتصال دانشگاه و صنعت باشد که علم و صنعت ایران را نیز به سطح علم دنیا به ویژه کشورهای دست اول پیوند دهد.

این نکته از آن جهت حائز اهمیت است که همایش Icopmas بزرگ ترین همایش علمی-دریایی در منطقه به شمار می رود و شرکت کنندگان در این همایش می توانند به آخرین دستاوردهای علمی در بندرسازی، اسکله سازی و ایجاد موج شکن و همین طور برنامه های حمل و نقلی و لجستیکی دست پیدا کنند و با اطلاعات جهانی این حوزه آشنا شوند. دانشجویان نیز می توانند بخشی از توان خودشان را در این همایش مهم ارایه کنند و در عوض از اطلاعات روز دنیا هم استفاده کنند که این یکی از اهداف کلان این همایش دوره ای است.

همایش سواحل، بنادر و سازه‎ های دریایی هر دوره می تواند در غنای علمی، فکری و سازمانیِ سازمان بنادر و دریانوردی موثر باشد. چرا که دریا منبع زیادی از قدرت و توان اقتصادی است و بحث علم و صنعت در این حوزه بسیار خطیر است. تمامی دانشجویان و استادان باید به این حوزه دقت داشته باشند و در آن وارد شوند.

حضور و تعامل قدرت های دریانوردی جهان از نکات برجسته همایش سواحل، بنادر و سازه های دریایی است. اساتید برجسته چند کشور مطرح دریایی دنیا از جمله آمریکا، انگلیس و هلند در این همایش حضور دارند؛ بنابراین این همایش یکی از مهمترین فرصت های علمی-اقتصادی کشور به شمار می رود. ضمن اینکه اگر موفق شویم فضایی ایجاد کنیم که شرکت کنندگان ایرانی بتوانند از آخرین تحولات علمی جهان، برای مثال در بخش بندرسازی و رسوب و رسوب گذاری آگاه شوند، از مهم ترین دستاوردهای آن است.

دریا و بندر نقطه اتصال ایران به حمل و نقل جهانی است. حمل ونقل جاده ای و ریلی بخش کوچکی از حمل و نقل بین المللی را تحت شعاع قرار داده و بیشتر داخل کشور را پوشش می دهد؛ اما بنادر تقریبا تمام بخش حمل و نقل بین المللی را در خود دارد.

حجم عظیمی از سرمایه گذاری ها در کشورهای حاشیه خلیج فارس به عنوان رقیب ایران در حال انجام است؛ به خصوص زمان چندساله تحریم فرصت طلایی برای آنها بوده که از غفلت ما استفاده کنند و سرمایه گذاری های بزرگی انجام دهند.

اکنون در آن بنادر سرمایه گذاری های چند میلیارد دلاری در دست اجراست. همایش سواحل، بنادر و سازه های دریایی راهی برای دست یابی به منابع و بازارهای جهانی و باقی ماندن در فضای رقابت است. Icopmas پلی برای راهیابی به اقتصاد جهانی قلمداد می شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 10 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1