10 ژوئن 2024 - 05:10

اولویت های استفاده از فناوری اطلاعات در هتل ها

30 اکتبر 2016 - 11:00 dsfr.ir/r20uq

اولویت های استفاده از فناوری اطلاعات در هتل ها
wikihotels.ir
تاثیر بسیار زیاد تکنولوژی در صنعت هتلداری

تکنولوژی ها و راهکارهای موبایلی جایگاه ویژه ای را در سرمایه گذاری هتل ها به خود اختصاص داده است.

امروزه فناوری، به صورت یک موضوع حساس و حیاتی برای جذب گردشگر و مخاطب به هتل شناخته می شود و این یعنی سرمایه گذاری هتل ها روی بازه گسترده ای از راهکارها در هتل که به خوبی تعامل های فردی مسافران را با هتل افزایش می دهد. برای این منظور باید، رزرواسیون هتل ها به خوبی توسط یک سرویس هوشمند در دسترس باشد، اتاق میهمانان با فناوری های روز تجهیز شده باشد و به یاد داشته باشید که دیتا و اطلاعات مهم ترین دارایی به شمار می رود.

با علم بر این موضوع و برای دستیابی به انتظارات میهمانان هتل در سطح قابل قبول، 54 درصد از هتل ها در سال گذشته، سرمایه گذاری بیشتری در حوزه تکنولوژی انجام دادند. بر اساس نتایج تحقیقات موسسات مطالعاتی، اولویت هتل ها برای سرمایه گذاری در سال گذشته در حوزه تکنولوژی به ترتیب به ایجاد بستر پرداخت ایمن آنلاین، تکنولوژی های اتاق میهمان، پهنای باند و تعاملات موبایلی مربوط می شده است. همچنین تکنولوژی ها و راهکارهای موبایلی جایگاه ویژه ای را در سرمایه گذاری هتل ها به خود اختصاص داده است. در سال 2016 که البته رو به پایان است، راهکارهای به کار گرفته شده در حوزه فناوری که بیشترین توجه را به خود اختصاص داده اند، به ترتیب عبارتند از: تکنولوژی های مبتنی بر مکان، تبلت روی میز پذیرش، پرداخت موبایلی، کلید موبایلی، ابزارهای کنترل اتاق، اپلیکیشن های موبایلی برای اتاق میهمان، ابزارهای مدیریت انرژی، علائم دیجیتال تعاملی و تلویزیون های هوشمند.

ملاحظات 6 گانه در تجهیز هتل ها به فناوری

بر اساس مواردی که تا به حال ذکر شد، می توان 6 نگاه و تمایل کلی را در مواجهه با فناوری و استفاده آن ها در هتل ها تعریف کرد که برای استفاده صحیح از تکنولوژی در هتل ها باید به این نگاه دست یافت:

حضور موبایل در همه جا

فناوری موبایل این احساس را در همه ایجاد کرده که همیشه باید همه چیز بسیار فوری انجام شود. این ایجاد حس توسط موبایل و تکنولوژی های موبایلی نکته ای است که باید از سوی هتل ها به آن توجه شود و نحوه تعامل مشتریان را با هتل تعیین می کند؛ چرا که تکنولوژی موبایل در صدر لیست مهم ترین فناوری های سال 2016 قرار گرفته و اپلیکیشن های موبایلی توجه 84 درصد از هتل های مورد بررسی را به خود اختصاص داده است؛ به نحوی که این هتل ها برای داشتن اپلیکیشن موبایلی در 18 ماه آینده برنامه ریزی کرده و حدود 25 درصد از هتل ها در همین بازه زمانی به دنبال ایجاد کلیدهای موبایلی در هتل بوده اند. تمام این اعداد و ارقام نشان از توجه زیاد هتل ها به عبارت «حضور موبایل در همه جا» دارد.

اطلاعات یکپارچه

بسیاری از هتل ها و اقامتگاه ها حجم وسیعی از اطلاعات را در اختیار دارند اما از آن استفاده نمی کنند. اطلاعات مهم ترین دارایی برای بسیاری از برندها است و اختصاصی و سفارشی کردن این اطلاعات برای مشتریان یکی از مهم ترین اولویت هایی است که باید به آن پرداخته شود. اگر مخاطب شما در مواجهه با وب سایت هتل یا اپلیکیشن شما نداند که به دنبال چه چیزی است و شما هم نتوانید با اطلاعات درست و طبقه بندی شده و هدفدار آنها را به سمت و سوی دلخواه برسانید، مشتریان به سرعت به سمت رقبای شما کشیده می شوند. اهمیت اطلاعات یکپارچه و هدفمند کمتر از اهمیت خود اطلاعات نیست.

فناوری های اتاق میهمان

با آغاز استفاده از تلویزیون های هوشمند، استفاده از این فناوری در اتاق میهمان به عنوان یک چالش مهم برای هتل ها خود را نشان داد. بیش از نیمی از هتل ها در مطالعات اشاره کرده اند که تجهیز فناوری اتاق میهمانان اولویت اصلی سال 2016 در حوزه فناوری بوده است.

شبکه های دسترسی سریع و درست

یکی از مهم ترین نکاتی که در سوال از میهمانان هتل به آن توجه شده است، لزوم وجود اینترنت پرسرعت رایگان در فضای هتل است و از آنجا که هنوز هتل هایی وجود دارند که به لزوم دسترسی به اینترنت پرسرعت در محیط هتل پی نبرده اند، این نکته بسیار حائز اهمیت است. باید گفت که حدود 45 درصد از هتل های مورد مطالعه ابراز کرده اند که استفاده از حداکثر سرعت و پهنای باند و ارائه اینترنت پرسرعت در همه جای هتل، اولویت اصلی سال 2016 خواهد بود.

افزایش امنیت

ایجاد موانع امنیتی در مقابل هکرها و کسانی که در فضای مجازی ناامنی ایجاد می کنند از وظایف و اولویت های اصلی هتل هایی است که امنیت اطلاعات میهمانان برایشان بسیار مهم است. در حقیقت هتل هایی که قصد جذب بیشتر مخاطب را دارند می توانند با ایجاد امنیت بیشتر در فضای مجازی مشتریان بیشتری را به خود جلب کنند.

صرفه جویی در مصرف انرژی

20 درصد از هتل هایی که در این تحقیق مورد مطالعه قرار گرفتند، ذخیره انرژی را به عنوان یک اولویت مهم در استفاده از فناوری اطلاعات در هتل ذکر کرده اند. برای اکثر هتل ها، انرژی جزو بیشترین موارد هزینه ای در هتل به شمار می رود و طبیعی است که استفاده از فناوری اطلاعات در هتل برای درست مصرف کردن انرژی بسیار مورد توجه باشد.

1