نام سه گزینه ریاست سازمان ميراث فرهنگی روی میز حسن روحانی

29 اکتبر 2016 - 15:40 dsfr.ir/944f6

نام سه گزینه ریاست سازمان ميراث فرهنگی روی میز حسن روحانی
president.ir
دکتر حسن روحانی رئیس جمهور

با معرفی «مسعود سلطانی فر» از سوی رئیس جمهور به عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان به مجلس شورای اسلامی، این روزها نام 3 نفر بیش از دیگران برای سکانداری سازمان میراث فرهنگی به گوش می رسد.

پس از نامه رسمی رئیس جمهور به رئیس مجلس شورای اسلامی و اعلام رسمی نام مسعود سلطانی فر به عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان، گمانه زنی ها بر سر نام ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آغاز شد.

اما این روزها با نزدیک شدن به جلسه رأی اعتماد به سه وزیر پیشنهادی دولت، نام 3 نفر برای سکانداری ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیش از سایر افراد به گوش می رسد.

به گزارش دنیای سفر در حال حاضر از «مرتضی بانک»، «مرتضی رحمانی موحد» و «محسن مهرعلیزاده» به عنوان اصلی ترین گزینه های ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نام برده می شود.

مرتضی رحمانی موحد

مرتضی رحمانی موحد که در حال حاضر معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است، دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد حقوق بین الملل بوده و سوابقی همچون دبیر اول سفارت ایران در آلمان، رئیس دبیرخانه همکاری های اقتصادی سه جانبه و رئیس اداره تجارت خارجی و صادرات غیرنفتی، سفارت ایران در نیوزیلند و معاونت مرکز آموزش و پژوهش وزارت امورخارجه را در کارنامه خود دارد.

دنیای سفر پیش از این در گزارشی مرتضی رحمانی موحد را گزینه ای مناسب برای ریاست سازمان میزاث فرهنگی معرفی کرده بود.

محسن مهرعلیزاده

محسن مهرعلیزاده دیگر گزینه مطرح برای سکانداری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حال حاضر رئیس کمسیون گردشگری اتاق بازرگانی تهران است و سوابق دیگری نیز از جمله عضو هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان تربیت بدنی، استانداری خراسان، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری شاهد، معاون امور نیروگاه های سازمان انرژی اتمی و رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان عمران کیش را در کارنامه کاری خود دارد.

مرتضی بانک

مرتضی بانک کارشناس امور بازرگانی، گردشگری و صنعت، عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه، معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری، معاون پژوهشکده و معاون دفتر و مشاور مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام و مشاور رئیس جمهور است.

به گزارش دنیای سفر هر چند از گزینه های شاخص با تکیه بر سوابق مدیریتی و رفتاری آنان، نام برده می شود اما در این بین تشکل ها، صنف ها و حتی نمایندگان مجلس بی کار نبوده اند و هر یک گزینه ای را به رئیس جمهور پیشنهاد داده اند که متاسفانه برخی از افراد معرفی شده دارای تجربه و سابقه مدیریت کلان درخور سازمان مهمی چون میراث فرهنگی، نیستند. گزارش خبرگزاری مهر را در همین زمینه بخوانید.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
14 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1