ساماندهی ها در تخت جمشید آغاز شد

25 اکتبر 2016 - 13:30 dsfr.ir/lh5yu

ساماندهی ها در تخت جمشید آغاز شد
kalouttravel.com
تخت جمشید

مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید از چاپ ۵۰ هزار بروشور فارسی و انگلیسی با هدف معرفی مجموعه تخت جمشید و همچنین آغاز ساماندهی ورودی این محوطه جهانی خبر داد.

«مسعود رضایی منفرد» با اعلام این خبر گفت: با توجه به مسافرپذیر بودن اماکن تاریخی «تخت جمشید»، «نقش رستم»، موزه «تخت جمشید»، «شهر استخر» و «نقش رجب» و استقبال پرشمار گردشگران داخلی و خارجی، برای خدمات رسانی مناسب به بازدیدکنندگان بروشور دو زبانه معرفی محوطه های تاریخی یاد شده با همکاری بخش خصوصی چاپ و آماده توزیع بین گردشگران است.

وی افزود: همچنین طرح ساماندهی محوطه ورودی مجموعه تخت جمشید آغاز شده که این طرح با هدف ارتقاء حریم منظری و زیباسازی سازگار با شأن محیط تاریخی و ایجاد چشم اندازی مطلوب برای گردشگران، پایه ریزی کارشناسانه شده است.

مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید همچنین در نشست غرفه داران و پیمانکاران بخش خصوص مجموعه جهانی تخت جمشید، اظهار کرد: تلاش داریم تا با ارائه طرح ساماندهی و ارتقاء خدمات فرهنگی، بهداشتی و نیز برنامه ریزی مناسب، خدمات شایسته ای را به گردشگرانی که تخت جمشید و پارسه را به عنوان مقصد سفر انتخاب می کنند، ارائه کنیم.

«رضایی منفرد» در ادامه از ساماندهی و افزایش سرویس های بهداشتی ایرانی و فرنگی برای رفاه حال گردشگران ایرانی و خارجی خبر داد و افزود: طرح نظارت تأسیسات گردشگری درباره ی ممنوعیت گران فروشی و الزام پیمانکاران به نصب بنر قیمت ها، پخش موسیقی متعارف با رعایت موازین محوطه تاریخی به دور از هرگونه آلودگی صوتی و رعایت حال گردشگران، توجه بیش از پیش به نظافت مطلوب سرویس های بهداشتی، در دستور کار قرار داشته است.

به گفته ی او، تیم نظارتی و برنامه ریزی مجموعه آماده دریافت هرگونه انتقاد، پیشنهاد و یا شکایت گردشگران از تخلفات احتمالی صورت گرفته در مجموعه است که در این زمینه فرم های نظرخواهی به منظور رسیدگی به حقوق گردشگران در اختیار آنان قرار می گیرد و مستقیماً از سوی مدیر مجموعه دنبال می شود.

 

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1