19 اکتبر 2019 - 14:31
سلطانی فر اعلام کرد:

برجام، عامل توسعه گردشگری شد

25 اکتبر 2016 - 11:30 dsfr.ir/ii9ot

برجام، عامل توسعه گردشگری شد
کانال مسعود سلطانی فر
هم زمان با سفر دولت یازدهم به استان مرکزی پنج طرح گردشگری شهرستان تفرش با حضورسلطانی فر به بهره برداری رسید.

صنعت گردشگری کشور پس از توافق هسته ای و برجام وارد فضایی امیدبخش و روشن شد.

"رئیس سازمان میراث فرهنگی"

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: «بسیاری از مذاکرات پیش از توافق هسته ای برای بهبود حوزه گردشگری منجر به امضای قرارداد نشد، اما این امر پس از توافق هسته ای و برجام تغییر کرد و جنبه عملی و اجرایی به خود گرفت و کشورمان را وارد فضایی جدید، سودآور، مفید و ارزشمند کرد.»

مسعود سلطانی فر در شورای اداری شهرستان تفرش، مشکلات اقتصادی و تحریم ها را به عنوان دو معضل مهم دولت تدبیر و امید در بدو فعالیت عنوان و اضافه کرد: «با تلاش دولت،کاهش تورم، رفع تحریم ها و ایجاد آرامش در بازار ارز و قیمت ها به وجود آمد و دولت هم اکنون سعی دارد با تمهیدات لازم رونق اقتصاد و بهبود وضعیت اشتغال را فراهم کند.»

معاون رئیس جمهوری، سایه جنگ، درگیری نظامی و تهدیدات کشورهای مختلف به ویژه کشورهای 1+5 بر ضد ایران را از دیگر مشکلات پیش روی کشور برشمرد و گفت: «اکنون سرمایه گذاران خارجی برای مشارکت در اقتصاد کشورمان ابراز تمایل می کنند. مسوولان مربوطه باید جناح بندی را کنار گذاشته و با تامین امنیت، حمایت و پشتیبانی از سرمایه گذاران، افراد را به سرمایه گذاری ترغیب کنند تا زمینه اشتغالزایی برای جوانان فراهم شود.»

رئیس سازمان میراث فرهنگی درباره استان مرکزی و به خصوص شهرستان تفرش نیز خاطرنشان کرد: «این شهرستان دارای امکاناتی مطلوب برای سرمایه گذاری است. استان مرکزی نیز باید مانند یک کشور بزرگ در خلق ارزش افزوده، ایجاد اشتغال موثر و در عرصه تجارت خارجی نقشی موثر داشته باشد.»

سلطانی فر استان مرکزی را از نظر جاذبه های تفریحی و گردشگری دارای قابلیت های ارزشمندی دانست و اعلام کرد: «تکمیل و بهره برداری طرح های این شهرستان که در توسعه و پیشرفت استانی دخیل است، در اولویت قرار می گیرد.»

همچنین در جریان سفر کاروان تدبیر و امید به استان مرکزی، از چند طرح گردشگری، بهداشتی و اقتصادی شهرستان تفرش باحضور معاون رئیس جمهوری بهره برداری شد. این طرح ها شامل ساختمان اداری امور منابع آب، رونمایی از گنبد امامزاده محمد، فاز 2 تصفیه خانه، موزه میرشکرایی و ساماندهی اطراف مقبره پروفسور حسابی است. ساختمان موزه میرشکرایی در زمینی به وسعت 540 متر مربع و در زیربنای 200 متر مربع ایجاد شده و برای بهره برداری از آن سه میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

طرح ساماندهی اطراف مقبره پروفسور حسابی نیز از سال 1394 در برنامه مسوولان شهرستان تفرش قرار گرفته است. این پروژه با طراحی محوطه و حذف کاربری های مزاحم فضایی، در زمینی به وسعت 11 هزار متر مربع اجرا و مقرر شده است که پس از آزادسازی خصوصی اطراف مقبره، اجرای این طرح به مزایده گذاشته شود. بهره برداری از سه مجتمع گردشگری فدک گیتی، هتل پیام و مجتمع گردشگری هفت آسمان اراک نیز از دیگر برنامه هایی بود با حضور سلطانی فر انجام شد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « روزنامه دنیای اقتصاد » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1