آغاز پروازهای شرکت هلندی KLM به تهران

23 اکتبر 2016 - 09:00 dsfr.ir/r24h7

آغاز پروازهای شرکت هلندی KLM به تهران
flightswatcher.com
Koninklijke Luchtvaartmaatschappij NV

نخستین پرواز هواپیمایی «KLM» به ایران به عنوان قدیمی ترین ایرلاین جهان، امروز دوم آبان ماه، با پرواز در مسیر تهران- آمستردام انجام می شود.

کورش فتاحی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، گفت: ورود پنجاه و هفتمین شرکت هواپیمایی به فرودگاه امام خمینی فردا با پرواز تهران - آمستردام از سوی هواپیمایی کی ال ام کلید می خورد.

عضو هیات مدیره و معاونت فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با بیان اینکه کی ال ام قدیمی ترین ایرلاین جهان است، درباره جزییات این خط پروازی گفت: پروازهای تهران - آمستردام، در تاریخ 23 اکتبر (2 آبان) با 4 پرواز در هفته و توسط شرکت هواپیمایی KLM باهواپیمای بویینگ 772 آغاز می شود.

فتاحی گفت: این پرواز روزهای یکشنبه، سه شنبه، پنج شنبه و جمعه برقرار خواهد بود و ساعت ورود 5 دقیقه بامداد است. این پرواز ساعت 2 بامداد تهران را به مقصد فرودگاه Schiphol آمستردام ترک می کند.

کی ال ام (KLM) که مخفف Koninklijke Luchtvaartmaatschappij NV و شرکت حمل و نقل هوایی سلطنتی هلند است در هفتم اکتبر 1919 تاسیس شد و نخستین خدمات پروازی برنامه ریزی شده خود را بین آمستردام و لندن در هفدهم ماه می 1920 انجام داد. تا زمان ادغام با شرکت ایرفرانس در سال 2004، کی ال ام قدیمی ترین ایرلاین جهان بود که به طور مداوم خدمات پروازی خود را ارائه می کرد. دفتر مرکزی این شرکت در آمستلوین، هلند قرار دارد.

ده مهرماه نیز شرکت هواپیمایی تایلندی «تای ایرویز اینترنشنال» پروازهای خود به تهران را آغاز کرد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1