ادامه مذاکرات با غول های هواپیماسازی

22 اکتبر 2016 - 14:30 dsfr.ir/t35z2

ادامه مذاکرات با غول های هواپیماسازی
airliners.net
هواپیمای مسافربری بوئینگ

قرارداد خرید هواپیما از دو شرکت ایرباس و بوئینگ هنوز نهایی نشده است پس نباید در زمینهٔ مفاد حقوقی این قرارداد، پیش داوری کرد.

یکی از مهم ترین اخبار هفته ی گذشته سخنان مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی بود که عنوان کرد: قرارداد خرید هواپیما از این دو شرکت سازنده هنوز نهایی نشده است پس نباید در زمینهٔ مفاد حقوقی این قرارداد، پیش داوری کرد.

در این راستا معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه اعلام کرد تاخیر در تحویل هواپیماهای ایرباس و بوئینگ به مذاکرات با این دو شرکت مربوط است که هنوز تمام نشده است.

طبق گفته ی عراقچی؛ تاخیری که در زمینه تحویل هواپیماها وجود دارد به مذاکراتی که بین ایران ایر و ایرباس و بوئینگ در جریان است مربوط می شودبه این مذاکرات هنوز به سرانجام نرسیده است.

بازدید مسئولان هوایی کشور از ترمینال سلام فرودگاه امام (ره)

هفته ی گذشته؛ در نخستین مجمع عمومی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، برنامه های فرودگاه امام برای افزایش خدمات دهی به مسافران و همچنین ارتقای ایمنی پروازها تشریح شد.

محمود نویدی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با اشاره به تاریخچه و اهداف کمی و شاخص های کلیدی اصل سال آینده گفت: راس برنامه های شهر فرودگاهی امام خمینی برای ارتقاء و توسعه ایمنی و همچنین برنامه های موجود برای ارتقای امنیت فرودگاه وخدمات دهی مناسب و مطلوب به مسافران است.

نویدی در ادامه تصریح کرد: دغدغه ما و همه کارکنان شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به سوی هدف مشخص شده هست و با تمام توان و با همکاری همه در رسیدن به این هدف تعالی و خدمت به نظام جمهوری اسلامی گام بر می داریم.

در این جلسه به صورت های مالی منتهی به پایان سال 1394 رسیدگی شد و نمایندگان وزارت خانه ها از صورت های مالی که برای نخستین بار گردآوری شده بود ابراز رضایت کردند.

چین در مرز با روسیه فرودگاه جدید می سازد

دولت چین اعلام کرد: ساخت فرودگاهی در شهر «سویفن هی» در مرز با روسیه را آغاز کرده است. این فرودگاه جدید توان جا به جایی 450 هزار مسافر و 3600 تن بار را در سال دارد.

شهر سویفن هی بزرگ ترین پایانه حمل ونقل کالا از چین به روسیه به شمار می رود و گردش مالی تجاری ۱.۵ میلیارد دلار در سال را با روسیه دارد. همچنین در حال حاضر مبادلات کالایی در این شهر مرزی تنها از طریق حمل و نقل جاده ای صورت می گیرد.

وزارت خزانه داری آمریکا مجوز صادرات هواپیما به ایران را صادر کرد

دفتر کنترل اموال خارجی وزارت خزانه داری آمریکا مجوز عمومی جدیدی برای صادرات موقت هواپیما به ایران صادر کرد.

نشنال ناریویو نوشت: دفتر کنترل دارایی های وزارت خزانه داری آمریکا، اوفک، OFAC مجوز جدیدی را که به موجب آن صادرات هواپیما به ایران به صورت موقت مجاز خواهد بود را صادر کرد.

این مجوز تنها به صادرات هواپیما از سوی اشخاص غیرآمریکایی و هواپیماهای مسافری با بال ثابت که در کشوری غیر از آمریکا ثبت سفارش شده اند، مربوط می شود.

این مجوز موقت 72 ساعت اعتبار داشته و به هواپیماهای صادر شده باید تحت کنترل اشخاص غیرآمریکایی تحویل دهنده هواپیما باقی بماند. در این مجوز همچنین محدودیت های دیگری نیز برای ارائه این هواپیماها به ایران ثبت شده است.

هواپیما از ضروریات صادرات و صنعت توریسم است

رئیس جمهوری با اشاره به اینکه هواپیما از ضروریات صادرات و صنعت توریسم است، گفت: اگر هواپیما نخریم، برخی می گویند برجام چه شد اگر بخریم می گویند شیک است و ساخت جدید است و چرا بجای آن اتوبوس نمی خرید.

حسن روحانی در مراسم روز ملی صادرات در جمع صادر کنندگان افزود: صنایع و خدمات در دنیای امروز رو به تحول است و امکان پذیر نیست که یک کالای ساخته شده با شکل قبلی بتواند به مسیر صادرات خود در بازار دنیا ادامه دهد. روحانی اضافه کرد: یکی از فضاهای خوبی که پسابرجام برای تولید و صادرکنندگان به وجود آورده، امکان مشارکت با شرکت های خارجی و برندهای معتبر بین المللی است.

روحانی درباره قراردادهای خرید هواپیما گفت: اگر بخواهیم هواپیما بخریم، عده ای می گویند چرا هواپیما، اتوبوس بخرید ولی اتوبوس در داخل تولید می شود و اگر لازم بود می خریدیم ولی هواپیما از ضروریات صادرات و صنعت توریسم است و برای عظمت ایران و جلوگیری از تلف شدن وقت مردم و ارائه محصولات به بازارهای هدف لازم است.

طلب 700 میلیارد تومانی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از ايرلاين ها

هفته گذشته قائم مقام مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اعلام اينكه 700 میلیارد تومان از شرکت های هواپیمایی طلب داریم گفت: در فرودگاه مهرآباد پس از 70 سال عملیات بازسازی اساسی باندها را در دست اجرا داریم و 100 میلیارد تومان برای یکی از باندها هزینه کرده ایم.

حسین اسفندیاری با اشاره به اقدامات مناسب در فرودگاه خرم آباد در پنج سال اخیر اضافه کرد: تمام زیرساخت های لازم برای ارتقای فرودگاه خرم آباد اجرا شده و از این به بعد شاهد نشست و برخاست هواپیماهای پهن پیکر نیز در این فرودگاه خواهیم بود که این مهم نیازمند استقبال مسافران است.

وی با بیان اینکه همچنین احداث ترمینال جدید و پاویون و چند طرح دیگر در دستور کار است، ادامه داد: باید از اسفندیار کیانی مدیر پیشین فرودگاه خرم آباد تشکر کنم و با اینکه مدیری غیربومی بود اما برای این فرودگاه خیلی زحمت کشید.

قائم مقام مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در امور فرودگاهی با بیان اینکه تقریبا در بیشتر فرودگاه های کشور پروژه هایی در دست اقدام داریم، اضافه کرد: در فرودگاه مهرآباد پس از 70 سال عملیات بازسازی اساسی باندها را در دست اجرا داریم و 100 میلیارد تومان برای یکی از باندها هزینه کرده ایم و برای اپرون و باند دوم نیز هزینه خواهیم کرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1