راهنمای اخذ ویزای دبی

19 اکتبر 2016 - 09:30 dsfr.ir/sa7ex

راهنمای اخذ ویزای دبی
touredubai.ir
نمایی از شهر دوبی

آشنایی با انواع روادید دبی و مراحلی که برای دریافت آن باید طی شود.

در سال های اخیر دبی یکی از پیشرفته ترین کشورها در جهان شده است و روزانه تعداد زیادی از شهروندان ایرانی برای تفریح، کار، تجارت و … به این شهر نیز سفر می کنند، به همین خاطر برای سفر به دبی نیاز به گرفتن روادید دارند.

روادید یا ویزا به مجوزی گفته می شود که برای ورود به کشور خارجی مورد نیاز کلیه اتباع خارجی (به استثنا اتباع کشورهایی که با یکدیگر قرارداد لغو روادید دارند) پیش از ورود به کشوری بیگانه برابر مقررات ملزم به دریافت آن هستند.

در کلیه کشورهای جهان روادید اتباع بیگانه توسط مراجع قانونی از قبیل سفارتخانه‌ها و … صادر می شود. در حالی که روادید دبی به عنوان مجوز ورود به امیرنشین دبی توسط اداره مهاجرت و وزارت کار این کشور صادر می شود و کلیه افراد (به استثنای شهروندان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس شامل عربستان سعودی، بحرین، کویت، قطر، عمان و همچنین شهروندان برخی از کشورهای اروپایی؛ این افراد می توانند به هنگام ورود به خاک کشور امارات ویزای 90 روزه دریافت کنند) ملزم به دریافت ویزا در هنگام سفر به این کشور هستند.

البته نوع روادید بر حسب هدف و مدت سفر متغیر است و به چند نوع گروه مختلف تقسیم می شود. همچنین برای هر یک از روادید‌ها مبلغی نیز از طرف درخواست کننده ویزا باید پرداخت شود و در صورت خرید بلیط بدون ویزا یک فقره چک به عنوان ضمانت نیز دریافت می شود.

نکته قابل توجه این است که ورود به هر یک از شهرهای کشور امارات مستلزم دریافت روادید بوده و اقامت بیش از مدت ذکر شده در روادید حتی برای مدت یک روز غیرقانونی بوده و فرد خاطی ملزم به پرداخت جریمه نقدی خواهد بود.

همچنین دریافت ویزای این کشور به دلیل عدم دخالت سفارت نیازی به مصاحبه حضوری ندارد و توسط کارگزاران بسیاری (که در کشور امارات کفیل نامیده می‌شوند) انجام می شود.

چقدر زمان برای اخذ ویزای دبی لازم است؟

ویزای دوبی به دو صورت عادی و اضطراری صادر می شود. به طور معمول ویزای عادی در مدت 7 روز و ویزای اضطراری در مدت 3 روز کاری صادر می شود.

چه مدارکی برای اخذ ویزای دبی لازم است؟

روادید دبی به صورت برگه ای صادر می شود و اجباری به الصاق عکس ندارد و برای دریافت آن ارائه اسکن رنگی از کلیه صفحه های گذرنامه دارای اعتبار کافی است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « visainfocenter » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1