600 دفتر گردشکری در تهران اخطار گرفتند

18 اکتبر 2016 - 14:30 dsfr.ir/5u1ty

600 دفتر گردشکری در تهران اخطار گرفتند
تسنیم
بررسی پرونده 600 دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری در تهران

طرح بررسی شکایت شهروندان از دفاتر گردشگری استان تهران از تیرماه امسال آغاز شده است.

مسئول اﻣﻮر ﺣﻘﻮﻗﯽ و اﻣﻼک اداره کل ﻣﯿﺮاث ﻓﺮهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران با اشاره به بررسی پرونده 600 دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری در این استان گفت: این دفاتر به دلیل شکایت مسافران مبنی بر دریافت مبالغ هنگفت در قبال دریافت روادید سفر، اخطار گرفتند.

کیانوش تکلو با بیان اینکه طرح بررسی شکایت شهروندان از دفاتر گردشگری استان تهران از تیرماه امسال آغاز شد، افزود: در بازه زمانی چهار ماهه اخیر، پرونده 600 دفتر متخلف گردشگری پایتخت بررسی شد.

وی با اشاره به اینکه بیش ترین آمار شکایت شهروندان تهرانی مربوط به روادید کشورهای محدوده شنگن، کشور روسیه و آسیای میانه (کشورهای گرجستان، ارمنستان و آذربایجان) بود، خاطرنشان کرد: این دفاتر به بهانه توانایی اخذ مهاجرت و اقامت دائم در کشورهای مقصد از متقاضیان مبالغ هنگفتی را طلب می کردند.

تکلو یادآور شد: براساس قانون به تمامی دفاتر متخلف در این حوزه اخطار کتبی داده شد. وی عنوان کرد: در صورت تکرار تخلف، دفاتر مذکور به مدت یک تا سه ماه به حالت تعلیق درآمده و در مرحله آخر علاوه بر پلمپ، مجوز این دفاتر لغو می شود.

به گفته مسئول امور حقوقی و املاک اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران، در بخش هتل ها و پانسیون های پایتخت، هیچ شکایتی از کیفیت خدمات دهی این مراکز به اداره کل میراث استان ارائه نشده است.

در حال حاضر شهر تهران دارای یک هزار و 900 دفتر خدمات مسافربری، 104 هتل، 24 هتل آپارتمان، 107 مهمانپذیر، 100 سفره خانه سنتی، 15 پانسیون، 119 مجتمع پذیرایی بین راهی، 35 واحد پذیرایی، 138 زائر سرا و 27 آموزشگاه گردشگری است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 10 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1