برنامه های دفتر یونسکو در ایران تا پایان 2016

17 اکتبر 2016 - 16:00 dsfr.ir/ho0zb

برنامه های دفتر یونسکو در ایران تا پایان 2016
avadiplomatic.com
استر لاروش رئیس دفتر منطقه ای یونسکو در تهران

قرار است به زودی با همکاری مسوولان سازمان میراث فرهنگی ایران و دفتر منطقه ای یونسکو در تهران، یک استراتژی برای توریسم تدوین و همچنین یک کارگاه درباره «میراث زیر دریا» برگزار کنیم.

"مدیر و نماینده دفتر منطقه ای یونسکو در تهران"

به گزارش خبرگزاری ایرنا، استر کیش لاروش با بیان اینکه این برنامه ها به عنوان بخشی از مهم ترین برنامه های فرهنگی یونسکو تا پایان سال 2016 در تهران است، تصریح کرد: «تا پایان سال 2016 میلادی، یک کارگاه آموزشی برای خبرنگاران در حوزه کنوانسیون های مربوط به فرهنگ خواهیم داشت. برگزاری یک کارگاه درمورد آب و رسانه و برنامه های مختلف با محوریت اهداف توسعه پایدار از جمله برنامه های پیش روی ما است.»

وی همچنین مهم ترین برنامه دفتر منطقه ای یونسکو در تهران در بخش علوم را برگزاری بزرگداشت روز جهانی علوم در اواسط ماه نوامبر (آبان ماه) عنوان کرد.

لاروش درباره وضعیت پرونده ثبت میراث جهانی شهر یزد نیز خاطرنشان کرد: «هر دو سال یکبار هر کشوری یک فهرست پیشنهادی طبق سهمیه خود به یونسکو معرفی می کند، سپس کارشناسان مستقل به آنجا فرستاده می شوند تا ببینند محل مورد نظر شرایط ثبت را دارد یا نه. در نهایت، یک کمیته میراث جهانی متشکل از کارشناسان مستقل از 22 کشور جهان، در این باره تصمیم نهایی را می گیرند. در واقع می توانیم بگوییم که دفتر ما به نوعی نقش دبیرخانه این مراحل را عهده دار است.»

مدیر و نماینده دفتر منطقه ای یونسکو در تهران ادامه داد: «درباره پرونده ثبت جهانی شهر یزد هم می توان منتظر موفقیت پیشنهاد بود، زیرا ایران تجربه زیادی در آماده کردن پرونده های ثبت جهانی دارد و معمولا در ثبت آثار در میراث جهانی نیز موفق بوده است.»

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 11 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1