نگاه دولت ها حمایتی نیست

علت حضور کمرنگ ایران در نمایشگاه های سفر

17 اکتبر 2016 - 14:40 dsfr.ir/dx384

مدیر گردشگری کانون اتومبیلرانی علت حضور کمرنگ ایران در نمایشگاه های جهانی گردشگری را در نگاه دولت ها دانست و گفت: در کشورهای دیگر دولت، زیرساخت ها را برای بخش خصوصی فراهم می کند.

عبادرضا اسلامی، مدیر گردشگری و صنایع دستی کانون اتومبیلرانی و جهانگردی ایران همزمان با برگزاری نمایشگاه های گردشگری بین المللی متعدد و کیفیت حضور ایران در این نمایشگاه ها گفت: چهار نمایشگاه گردشگری تا پایان سال شمسی پیش رو داریم که برخی از آنها در سال 2017 برگزار می شود از جمله نمایشگاه گردشگری وین، نمایشگاه گردشگری فیتور مادرید و نمایشگاه صنایع دستی در میلان، البته در نمایشگاه گردشگری پاریس و نمایشگاه جاتای ژاپن نیز پیش از این شرکت کرده ایم.

وی ادامه داد: در حوزه گردشگری احساس وظیفه کردیم به جامعه تورگردانان ایران که قرار است در نمایشگاه ITB برلین غرفه داشته باشد، کمک کنیم تا مانند سال قبل دچار نگرانی برای حضور در این نمایشگاه نشوند. همچنین در نمایشگاه گردشگری لندن که چندین سال بود جمهوری اسلامی ایران شرکت نمی کرد و فقط آژانس ها حضور داشتند؛ باز هم کمک کردیم که در آنجا ایران حضور فعالانه ای داشته باشد و البته این کمک ها در آینده به شکل های مختلف به ما بر می گردد.

اسلامی در پاسخ به اینکه چرا با وجود سابقه زیاد ایران برای شرکت در نمایشگاههای گردشگری اما همچنان ایران نسبت به کشورهای دیگر در نمایشگاه های گردشگری بین المللی حضوری پررنگ و تاثیرگذار ندارد گفت: ما همه امکانات لازم برای حضور پر قدرت در نمایشگاه های خارجی را داریم منتها دولت های دیگر در کشورهای خارجی به این نتیجه رسیده اند که زیرساخت ها و اصل تبلیغات وظیفه دولت است زمانی که جریان سازی انجام شد و کارها روی غلتک افتاد آن موقع به بخض خصوصی می گویند که استفاده کنید. اما در ایران عکس قضیه اتفاق می افتد. به بخش خصوصی می گویند که زیرسازی انجام بده تا ما بهره برداری کنیم ترکیه با این همه مشکلاتی که دارد ولی هنوز در همه دنیا یکی از کشورهای پر قدرت در حوزه گردشگری است. مصر هم همینطور. چون به این نتیجه رسیده اند جایی که وظیفه دولت است، باید ورود کند و بعد بخش خصوصی بهره ببرد.

اسلامی بیان کرد: بخش خصوصی باید بستری باشد برای اینکه پول به کشور بیاورد اما دوستان به من می گویند که بخش خصوصی باید خودش به نمایشگاه ها برود و هزینه غرفه اش را بدهد. به طور جدی در این یکسال ایستاده ام و گفته ام که تا یارانه ندهید نمایشگاه برگزار نمی کنم چون اعتقادی به این حرف ندارم پس باید من زمین را در نمایشگاه ها بگیرم و شرکت ها تنها پول سازه و حضورشان را بدهند. هر زمان دولت ها وظایف شان را در حمایت از بخش خصوصی به درستی انجام دادند من مشاهده کردم که بخش خصوصی بسیار خوب کار می کند. بارها در نمایشگاه ها دیده ام که اگر فرصت باشد آن ها فعالیت های بسیار خوبی انجام می دهند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 17 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1