42 دفتر غیرمجاز صدور ویزای جعلی اربعین شناسایی شد

17 اکتبر 2016 - 12:10 dsfr.ir/le3lw

42 دفتر غیرمجاز صدور ویزای جعلی اربعین شناسایی شد
شهرآرا
صف طولانی در مشهد برای دریافت ویزای اربعین

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت از شناسایی تعدادی از دفاتر و جایگاه های غیرمجاز صدور ویزای جعلی زائران اربعین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محسن نظافتی در اين باره افزود: در حال حاضر تنها مرجع رسمی برای صدور ویزای زائران اربعین سامانه سماح است و تنها افرادی می توانند از مرز عبور کنند که در این سامانه ثبت نام و ویزا دریافت کرده اند.

وی گفت: برخی از افراد سودجو از زائران اربعین کلاهبرداری کرده و آنها را با صدور ویزای جعلی فریب می دهند که تعدادی از این کلاهبرداران با اطلاع رسانی زائران به سازمان حج شناسایی و بازرسان سازمان وارد عمل شده و دستگیر شده اند.

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج تاکید کرد: همچین برخی از دفاتر و جایگاههای غیر مجاز در استان های مختلف کشور نیز که ویزای جعلی صادر می کردند شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند که در حال حاضر نیز فعالیت آنها تعطیل شده است.

نظافتی از مردم درخواست کرد که مراقب کلاهبرداری سودجویان باشند و فریب آن ها را نخورند.

وی با اشاره به اینکه تنها شرط ورود زائران اربعین از مرزها ثبت نام در سامانه سماح است، گفت: تا چند روز مانده به اربعین متقاضیان می توانند در سامانه سماح ثبت نام کنند و این سامانه همچنان باز است.

نظافتی گفت: قیمت ویزا 40 دلار است و این مبلغ را طرف عراقی مشخص کرده است به همین دلیل هر دفتر و یا جایگاهی که که مبلغ کمتر و یا بیشتری بگیرد تخلف کرده و غیرمجاز است و کلاهبرداری باید اطلاع داده شود.

به گفته مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت، در حال حاضر در 16 نقطه در استان های مختلف کشور ویزا برای زائران اربعین صادر می شود.

وی با اشاره به اینکه بیمه و خدمات پزشکی نیز مختص زائرانی است که ثبت نام کرده اند، افزود: 40 دلار برای ویزا و 25 هزار تومان نیز برای بیمه از زائران دریافت می شود که سقف تعهدات بیمه برای این افراد 192 میلیون تومان است.

نظافتی همچنین از ثبت نام 301 هزار نفر در سامانه سماح تا صبح امروز خبر داد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
14 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1