25 ژانویه 2020 - 06:06

شهرام ناظری: باید به حال محیط زیست گریست

16 اکتبر 2016 - 09:30 dsfr.ir/a63tz

شهرام ناظری: باید به حال محیط زیست گریست
musicema.com
بازدید شهرام ناظری از نمایشگاه عکس 'ایران از چشم های هما'

شهرام ناظری خواننده پرآوازه ایران می گوید: واقعا باید برای این فجایع محیط زیستی اشک ریخت.

استاد صاحب سبک آواز ایرانی پس از بازدید از نمایشگاه عکس 'ایران از چشم های هما'، آثار جورج ژرستر سوئیسی که عکاسی هوایی از نقاط مختلف کشورمان در دهه 50 است افزود: با دیدن این عکس ها انسان متاسف می شود که چرا ما همه آثار تاریخی و محیط زیست را از بین می بریم.

وی در سخنان خود نسبت به برج سازی بی رویه و رعایت نشدن اصول شهرسازی در پایتخت ایران انتقاد کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران ناظری که با همراهی سید عباس سجادی رییس فرهنگسرای نیاوران از این مجموعه عکس بازدید کرد اظهار داشت: این عکس ها نشان دهنده عظمت و حقیقت تمدن ایران زمین است.

صاحب عنوان هنرمند برتر آسیا همچنین در بازدید از نمایشگاه 'آب حیات' مجموعه ای از نقاشی-خط های نیر مصری پور که در همین مجموعه برپا است با بیان اینکه ادبیات، مادر همه هنرهاست گفت: یک هنرمند خطاط، نقاش و یا موسیقی دان با داشتن دانش در حوزه ادبیات می تواند آثار هنری ماندگاری به جامعه عرضه کند.

ناظری افزود: در موسیقی ما اساتید تک نواز بسیار داشته ایم که آثارشان ماندگار شده است، اساتیدی چون جلیل شهناز و حسن کسائی که در حوزه ادبیات بسیار قوی بودند و اطلاعات زیادی داشته اند.

استاد موسیقی مقامی ایران درباره آثار نیر مصری پور عنوان داشت: مشخص است که صاحب این آثار با حس درون و دلش کارمی کند. بینش، تفکر و احساس عمیق هنرمند در آثار و سوژه های انتخاب شده بسیار جالب است، با توجه به اینکه این هنرمند عنوان داشته است برای خلق این آثار از صدای من الهام گرفته است.

ناظری افزود: برای من بسیار دلگرم کننده و باعث خوشحالی است زیرا احساس می کنم چراغ هنر و ادبیات خاموش نشده و در جاهایی روشن است، امیدوارم این هنرمند با توجه به راهی که انتخاب کرده آینده درخشانی در انتظارش باشد.

21 تابلو نقاشی خط از نیر مصری پور به مناسبت روز مولانا در فرهنگسرای نیاوران دایر شد که در تمامی تابلوها از اشعار مولانا یک مصرع با خط نستعلیق کار شده و همه اشعاری است که شهرام ناظری آنها را خوانده است و خطاط اذعان داشته که با شنیدن صدای این خواننده نامی، تابلوهای مزبور را طراحی کرده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1