تاکید بر ایجاد تشکل های گردشگری از سوی معاون گردشگری

11 اکتبر 2016 - 13:00 dsfr.ir/qn7da

تاکید بر ایجاد تشکل های گردشگری از سوی معاون گردشگری
میراث آریا
مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان

معاون گردشگری بر تلاش جمعی جهت تبدیل شدن تشکل های صنعت گردشگری به محل رجوع ذی نفعان و مردم، تاکید کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مرتضی رحمانی در نشست با اعضای انجمن دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان تهران بر تلاش جمعی جهت تبدیل شدن تشکل های صنعت گردشگری به محل رجوع ذی نفعان و مردم، تاکید کرد.

معلاون گردشگری سازمان طی نشستی با اعضای انجمن دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان تهران، ضمن بررسی چالش ها و مشکلات پیش روی فعالان این صنف، سه ویژگی مقبولیت، مشروعیت و جامعیت را لازمه تبدیل شدن تشکل های گردشگری به محل رجوع حرفه ای و ایجاد پل ارتباطی قوی میان بخش دولتی و خصوصی عنوان کرد.

وی تشکل های صنعت گردشگری را محل مدیریت نیروها و انرژی های فعال در این حوزه بیان کرد و بر تعریف مکانیزمی صحیح که مقدمه ای ضروری برای واگذاری امور اجرایی به تشکل ها باشد، تاکید کرد. او این اقدام را حائز دستاوردهای موثر بر توسعه صنعت گردشگری عنوان کرد.

این مقام مسوول همچنین اجرای گام به گام و سنجیده ماده 25 «دستورالعمل آیین نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه بندی و نرخ گذاری تاسیسات گردشگری و نظارت بر آنها» در موضوع ساماندهی و ایجاد تشکل های حرفه ای صنعت گردشگری را فرصتی استثنایی به منظور شکل گیری منسجم تشکل های صنعت گردشگری در جهت ارائه خدمات بهینه به اعضا و آموزش و ترویج این حوزه برشمرد.

در پایان، رحمانی موحد چگونگی نحوه گزینش برترین های صنعت گردشگری در مراسم گرامیداشت روز جهانی در تاریخ 5 مهرماه را حاصل تعامل مستقیم ادارات کل استانی سازمان و تشکل های هر حوزه خواند، به گونه ای که افراد اعلام شده در قالب برترین ها، هر یک حاصل اشتراک نظر بخش های مذکور بوده اند.

لازم به ذکر است اعضای حاضر از انجمن دفاتر خدمات مسافرتی استان تهران نیز هر یک با تشریح چالش های این حوزه از جمله نحوه اخذ مالیات، رسیدگی به شکایات، نوع ضمانت نامه بانکی، شیوه بازرسی و نظارت بر فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی و نیز نظردهی پیرامون شکل گیری تشکل های حرفه ای این صنعت، به بحث و تبادل نظر با یکدیگر پرداختند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1