15 اکتبر 2019 - 11:57

بلیت سفرهای زیارتی نایاب شد

10 اکتبر 2016 - 16:00 dsfr.ir/tl1en

بلیت سفرهای زیارتی نایاب شد
نامشخص
ترمینال مسافربری آرژانتین (بیهقی) تهران

با وجود نزدیکی به تعطیلات عاشورا و تاسوعا شاهد داغ شدن بازار فروش بلیت های شهرهای زیارتی چون مشهد و قم هستیم.

با وجود نزدیکی به تعطیلات عاشورا و تاسوعا که سال جاری مقارن با تعطیلات چهار روزه در پایان هفته است شاهد داغ شدن بازار فروش بلیت های شهرهای زیارتی چون مشهد و قم هستیم. این در حالی است که برخی از سایت های فروش حتی از دو روز قبل از تعطیلات بلیت برای فروش ندارند و نرخ بلیت مربوط به صبح و عصر در روزهای قبل از تعطیلات متغیر است.

با این وجود نرخ سفر از تهران به قم با تاکسی از 12 هزار تومان در صندلی عقب شروع و تا 16 هزار تومان در صندلی عقب ادامه پیدا می کند. این در حالی است که نرخ مربوط به اتوبوس معمولی برای مقصد قم 6 هزار تومان و اتوبوس درجه یک 12 هزار تومان است.

برای سفر به شهر قم از مقصد تهران با قطار اتوبوسی باید نفری 5 هزار تومان، با قطار 6 تخته نفری 8 هزار تومان و برای سفر با قطار درجه یک 4 تخته باید نفری 12 هزار تومان هزینه کرد.

همچنین مشهد یکی دیگر از مقصدهای مسافرین در ایام سوگواری و تعطیلات پایان هفته به شمار می آید که برای سفر از تهران به مشهد با تاکسی برای نشستن در صندلی جلو 80 هزار تومان و در صندلی عقب 65 هزار تومان است. با این وجود برای سفر به مشهد از مقصد تهران با اتوبوس معمولی باید 40 هزار تومان و با اتوبوس درجه یک 70 هزار تومان بای هزینه کرد.

اما در این میان سفر به مشهد با قطار لذت دیگری دارد که هزینه این سفر لذت بخش در این ایام از 50 هزار تومان شروع و تا 90 هزار تومان در قطار درجه یک ادامه دارد.

این در حالی است که برای یک سفر راحت به مقصد شهر زیارتی مشهد باید هزینه بالاتری را نسبت به سایر وسایل نقلیه پرداخت کرد که نرخ آن در ساعات مختلف شبانه روز متفاوت است و این نرخ از 200 هزار تومان شروع و تا 400 هزار تومان ادامه پیدا می کند.

بر اساس این گزارش، این نرخ ها مربوط به روزهای قبل از تعطیلات است که هر چه به تعطیلات نزدیک می شویم بازار سیاه خرید و فروش بلیت نیز راه خواهد افتاد و شاهد افزایش نرخ بلیت ها برای مسافرین خواهیم بود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری میزان » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
18 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1