18 اکتبر 2019 - 15:24

68 میلیارد دلار؛ رکورد مخارج گردشگران چینی در یک هفته

10 اکتبر 2016 - 10:00 dsfr.ir/4s687

68 میلیارد دلار؛ رکورد مخارج گردشگران چینی در یک هفته
turner.com
گردشگران چینی در حال بازدید از دیوار بزرگ چین

آمارها نشان می دهد که تا پایان تعطیلات یک هفته ای روز ملی در چین، مردم این کشور 68 میلیارد دلار برای گردشگری خود هزینه کرده اند که در نوع خود بی سابقه است.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، در چین هر سال سه هفته تعطیلات طلایی در نظر گرفته می شود که علاوه بر تعطیلات روز جهانی زحمت کشان و تعطیلات موسوم به عید بهار، تعطیلات مربوط به «روز ملی» نیز یکی از این موارد به شمار می رود. تعطیلات روز ملی چین که از هفته پیش در این کشور شروع شده بود، روز جمعه به پایان رسید.

مسوولان این کشور می گویند که خرج کردن 68 میلیارد دلار تنها برای یک هفته از سوی گردشگران در داخل چین، خود یک رکورد محسوب می شود. با بالا رفتن استانداردهای زندگی و افزایش درآمد مردم چین و بهبود شرایط اقتصادی، چینی های بیشتری در مناسبت های مختلف به گردش و سفر می روند. به غیر از گردشگری در داخل چین، توریست های چینی بیش ترین شمار گردشگران را در مناطق مختلف جهان به خصوص در کشورهای شرق و شمال شرق آسیا و همچنین خاور دور از جمله کره جنوبی و ژاپن به خود اختصاص داده اند.

بر اساس این گزارش، کره جنوبی، تایلند، ژاپن، اندونزی، آمریکا، سنگاپور، ویتنام، مالزی، مالدیو و روسیه از جمله کشورهایی بوده اند که توریست های چینی به آنها سفر کرده اند. آمار تارنمای سازمان ملی گردشگری چین نشان می دهد که بیش از 560 میلیون چینی در این یک هفته در داخل کشور سفر کرده اند. این در حالی است که تلویزیون دولتی چین تعداد افرادی را که در این ایام به خارج از کشور سفر کرده اند، بالغ بر 6 میلیون نفر اعلام کرده است.

بر اساس همین آمارها، فقط در روز پنج شنبه هفته گذشته، یعنی یک روز مانده به آخر تعطیلات یک هفته ای، یک میلیون و 160 هزار سفر با قطار در چین انجام شده است. گزارش ها همچنین حاکی است توریست های چینی در سال 2015 میلادی، 215 میلیارد دلار صرف هزینه گردشگری خود کرده بودند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1