17 اکتبر 2019 - 08:47
گزارش پایگاه خبری "داوجونز" از وضعیت هتلداری در ایران

بلاتکلیفی برندهای آمریکایی برای ورود به ایران

10 اکتبر 2016 - 09:30 dsfr.ir/lu2r8

بلاتکلیفی برندهای آمریکایی برای ورود به ایران
marriott.com
هتل ماریوت در میامی آمریکا

گروه های هتلداری همچون هیلتون، ماریوت و چویس، همچنان در بلاتکلیفی قانونی حضور در ایران به سر می برند.

پایگاه "داوجونز" در گزارش خود پیرامون وضعیت هتلداری در ایران و ورود برندهای معتبر بین المللی آورده است: گروه های هتلداری همچون هیلتون، ماریوت و چویس، همچنان در بلاتکلیفی قانونی حضور در ایران به سر می برند و از هرگونه اظهارنظر در این خصوص خودداری کرده اند.

این گزارش با ابراز اینکه تعداد زیادی از شرکت های هتل‏ سازی در اروپا در تلاش هستند هرچه سریع تر وارد بازار گردشگری ایران شوند، یادآور شده این برندها گوی سبقت را از شرکت های آمریکایی ربوده‏ اند.

گزارشگر داو جونز اضافه کرده است: با برداشته شدن تحریم های مرتبط با پرونده هسته ‏ای ایران، بسیاری از شرکت های هتل سازی بین‏ المللی مشتاق به حضور در بازار گردشگری 80 میلیون نفری ایران هستند، اما در این میان کمپانی‏ های آمریکایی با بلاتکلیفی قانونی در این ‏باره مواجه هستند.

بر اساس این گزارش، نمایندگان گروه‏ هتل سازی آمریکایی "هیلتون" که به سرعت در حال رشد است و همچنین گروه هتل سازی "ماریوت" و "چویس" از اظهارنظر در این باره خودداری یا اعلام کرده ‏اند که در حال مطالعه‏ ابعاد مختلف حضور در ایران هستند.

الکس کایراکیدیس، مدیر گروه هتل‏ سازی ماریوت در منطقه خاورمیانه و آفریقا در این‏ باره گفته است: ما به دقت مشغول بررسی شرایط تحریم‏ های آمریکا و تغییراتی که در این تحریم‏ ها ایجاد شده و همچنین ارزیابی فرصت‏ های به وجود آمده ناشی از این تغییرات هستیم.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1