18 اکتبر 2019 - 15:08

نبود رقابت در هتل ها مشکلی برای طرح آزادسازی قیمت

8 اکتبر 2016 - 09:00 dsfr.ir/kj8oj

نبود رقابت در هتل ها مشکلی برای طرح آزادسازی قیمت
archsheet.com
نمایی از اتاق یک هتل

وقتی در استانی تنها یک هتل خوب 4 ستاره وجود دارد، آزاد کردن نرخ اتاق چه معنایی می دهد؟ بهتر است جایگاه رقابت و آزاد شدن نرخ در صنعت هتلداری توضیح داده شود.

"رئیس جامعه تورگردانان ایران"

به گزارش خبرگزاری مهر، ابراهیم پورفرج درباره آزادسازی نرخ هتل ها که از سوی رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در همایش سرمایه گذاری در گردشگری اعلام شده بود، گفت: «دوستان بهتر است آزادسازی نرخ را معنا کنند. آزادسازی در جایی مانند اهواز جایگاهی ندارد. در این شهر تنها یک هتل 4 ستاره وجود دارد. این هتل با کدام هتل دیگر می تواند رقابت کند؟ یا در استان اصفهان رقیب هتل خوب 5 ستاره کدام یک از هتل ها است؟ آزاد کردن نرخ یعنی ایجاد رقابت بین صاحبان سرمایه. اگر در جایی مانند ایرلاین ها آزادسازی نرخ انجام می شود، با تعداد زیادی ایرلاین و خطوط هوایی به مقاصد بی شمار رو به رو هستیم، اما در اصفهان یا تهران که تنها چند هتل خوب 5 ستاره یا 4 ستاره داریم، این هتل ها با چه کسی می خواهند رقابت کنند؟»

پورفرج در ادامه بیان کرد: «در بیشتر استان ها تعداد هتل های ما بسیار کم هستند و هر هتلی دارای ستاره ای است که می تواند با هتل های همان رده رقابت داشته باشد، اما تنها در صورتی که تعداد این هتل ها با درجات یکسان در یک مقصد بسیار زیاد باشد، می توان گفت که آزادسازی جواب می دهد.»

وی افزود: «ما با آزادسازی نرخ هتل ها مخالف نیستیم اما تنها یک نفر به ما بگوید منظور چیست؟ ما مجبوریم هر چه که تنها هتل 5 ستاره خوب در استان می گوید قبول کنیم. اینجا دیگر بحث رقابت معنا نمی شود. اکنون در ایران سرمایه گذاران هتل نمی خواهند هتل دیگری ساخته شود، چون سرمایه آنها به خطر می افتد. طبیعی است که هتلداران از آزادسازی نرخ استقبال کنند.»

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1