15 اکتبر 2019 - 07:11

قتل گردشگر ایرانی در اخاذی خونین تبهکاران استانبول

3 اکتبر 2016 - 11:00 dsfr.ir/z656b

قتل گردشگر ایرانی در اخاذی خونین تبهکاران استانبول
خبرگزاری تسنیم
دستگیری زورگیران توسط پلیس ترکیه

اعضای باندهای تبهکاری در استانبول که با فریب گردشگران خارجی دست به سرقت پول های آنها می زدند، در جریان یکی اخاذی هایشان جوانی ایرانی را به قتل رساندند و دوستش را راهی بیمارستان کردند.

این حادثه پنجشنبه شب گذشته در استانبول رخ داد. 2 توریست ایرانی 40 و 29 ساله که برای تفریح راهی ترکیه شده بودند، آن شب در یکی از خیابان ها با مردی آشنا شدند که وعده داده بود آن ها را به یکی از مکان های تفریحی شهر خواهد برد. مردان جوان با این مرد همراه شدند اما وقتی به محل موردنظر رسیدند، چند مرد دور آن ها جمع شدند و گفتند که هزینه ورود به این مکان تفریحی، بیشتر از آن است که توافق کرده بودند.

توریست های ایرانی اما قبول نکردند و خواستند آنجا را ترک کنند که مردان تبهکار با تهدید از آن ها خواستند مبلغ درخواستی شان را پرداخت کنند. 2 مرد جوان اما در برابر آن ها مقاومت کردند و در همین هنگام مردان تبهکار با آن ها درگیر شدند و با ضربات چاقو این دو مرد را مجروح کردند. به دنبال این حادثه، هر دو توریست مجروح به بیمارستان منتقل شدند اما جراحات مرد 40 ساله وخیم تر از آن بود که بتواند از چنگال مرگ فرار کند و در نهایت او روی تخت بیمارستان جان باخت.

با گزارش ماجرا به پلیس استانبول، مأموران وارد عمل شدند و با بررسی تصاویر ضبط شده در دوربین های مداربسته محل درگیری موفق شدند 6 مرد را که با توریست های ایرانی درگیر شده بودند شناسایی و آن ها را دستگیر کنند. در جریان تحقیقات معلوم شد یکی از اعضای این باند، راننده ای است که پس از آشنایی با توریست های ایرانی در خیابان به آن ها وعده رفتن به مرکز تفریحی را داده و پس از سوار کردن آنها به خودروی خود، طعمه هایش را به محلی منتقل کرده که همدستانش در آنجا حضور داشتند و در نهایت این اخاذی مرگبار رخ داده است. هم اکنون 6 متهم دستگیر شده در این پرونده با اتهام قتل عمد و زخمی کردن عمدی رو به رو هستند و تحقیقات در خصوص این ماجرا ادامه دارد.

ماجرای مرگ توریست ایرانی به دست تبهکاران استانبول در حالی رخ می دهد که به گزارش روزنامه حریت ترکیه، میدان های فاتح و تقسیم در استانبول، مکان هایی هستند که باندهای تبهکاری در آنجا به شکار گردشگران خارجی می پردازند و با وعده انتقال آن ها به مکان های تفریحی و کلوپ ها، این افراد را به دام باندهای اخاذی می کشانند. یکی از شهروندان ایرانی که چندی پیش در دام این باندها گرفتار شده بود، در گفت و گو با همشهری می گوید:

مدتی قبل همراه دوستم برای سفری تفریحی راهی استانبول شده بودیم. یک روز در حوالی میدان تقسیم، با مردی رو به رو شدیم که اسم یکی از مکان های تفریحی را به زبان می آورد. از روی کنجکاوی سراغش رفتیم و او گفت که در ازای دریافت مبلغی، ما را به آنجا می برد. با وی قرار گذاشتیم که با تاریک شدن هوا به آنجا برویم اما از آنجا که به ماجرا مشکوک بودم، قبل از رفتن پول ها و اموال با ارزشم و حتی ساعت مچی ام را در هتل گذاشتم و با همراه داشتن 200 لیر پول نقد، با دوستم سر قرار رفتیم.

او ادامه داد: آن شب، مرد جوان ما را به محلی برد که مدعی بود مکان تفریحی است اما وقتی وارد آنجا شدیم با چند مرد قوی هیکل رو به رو شدیم. همان لحظه خواستیم برگردیم اما آن ها گفتند که نمی توانیم برگردیم و باید مبلغی چندین برابر مبلغی که در ابتدا توافق کرده بودیم، پرداخت کنیم. وقتی به آنها گفتم 200 لیر بیشتر ندارم، آنها من و دوستم را به باد کتک گرفتند و بعد از اینکه جیب هایمان را گشتند و پول زیادی به دست نیاوردند، ما را رها کردند.

بر اساس این گزارش، تا کنون گردشگران ایرانی زیادی که برای تفریح به استانبول رفته اند در دام این باندهای تبهکاری گرفتار شده اند و این در حالی است که بسیاری از آن ها حتی فرصت شکایت کردن از این تبهکاران را هم ندارند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
15 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1