17 آوریل 2024 - 02:10

ارتباط افزایش جذب گردشگر با توسعه فناوری اطلاعات

1 اکتبر 2016 - 14:00 dsfr.ir/kg5lh

ارتباط افزایش جذب گردشگر با توسعه فناوری اطلاعات
simplycast.com
راهنمایی گردشگران به کمک پیام کوتاه

با تحقق توسعه فناوری اطلاعات در صنعت گردشگری ارتباط نزدیکی بین گردشگران با صاحبان صنایع وابسته به گردشگری مانند هتلداران، تورگردانان و غیره برقرار می شود.

"رئیس کمیسیون گردشگری اتاق ایران"

احمد اصغری در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه امروزه برای ایجاد رشد صنعت گردشگری کشورمان باید به سمت توسعه فناوری اطلاعات در خصوص گردشگری حرکت کنیم، گفت: با توجه به وجود ظرفیت های بسیار زیاد در عرصه گردشگری نباید از نقش مهم و محوری فناوری اطلاعات به منظور ایجاد رونق در این زمینه غافل شد.

رییس کمیسیون گردشگری، اقتصاد هنر و اقتصاد ورزش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به اینکه توسعه فناوری اطلاعات در عرصه گردشگری موجب می شود این صنعت به عنوان صنعتی پاک تلقی شود، بیان کرد: باید زیرساخت های مختلف مانند رزو آنلاین بلیط، محل اقامت، دریافت اطلاعات از منطقه گردشگری و غیره که زیر مجموعه فناوری اطلاعات به حساب می آید به طور کامل فراهم شود؛ زیرا امروزه این روند در کشورمان با ضعف جدی روبرو است.

وی ضمن تاکید بر اینکه گردشگری یکی از مطمئن ترین و ارزان ترین منابع توسعه کشورها محسوب می شود، افزود: باید دسترسی آسان تر و راحت تری برای تهیه ملزومات سفر گردشگران خارجی و داخلی فراهم شود تا بتوان ایران را به عنوان یک مقصد مناسب گردشگری به تمام دنیا معرفی کرد.

اصغری با اشاره به اینکه امروزه فضای مجازی فرصت تبلیغاتی مناسبی را برای ایجاد رونق در تمام عرصه ها بوجود آورده است، ادامه داد: با توسعه فناوری اطلاعات و ارائه محتوای مناسب می توان جذابیت های گردشگری، ظرفیت های سرمایه گذاری و سایر موضوعات مختلف در این زمینه را به علاقه مندان گردشگری در داخل و خارج از کشور معرفی کرد.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق ایران موفقیت برخی از کشورهای منطقه در رونق صنعت گردشگری شان را بهره گیری از فرصت فناوری اطلاعات دانست و تصریح کرد: نباید فراموش کرد که از طریق مذکور می توان اقدام به بازاریابی اینترنتی و جذب گردشگر کرد که این شیوه هم اکنون در کشورهای توسعه یافته مورد استفاده قرار می گیرد.

وی تصریح کرد: فناوری اطلاعات و توسعه زیرساخت های این موضوع موجب می شود تا اطلاع رسانی صحیح و سریعی در حوزه گردشگری شکل بگیرد و در این میان ارتباط نزدیکی بین گردشگران با صاحبان صنایع وابسته به گردشگری مانند هتلداران، تورگردانان و غیره برقرار می شود.

اصغری ضمن اشاره به اینکه می توان با فراهم کردن بستر گردشگری مجازی به عنوان یکی از زیرمجموعه های فناوری اطلاعات گردشگران را با مجموعه ها تاریخی و جذابیت های طبیعی ایران اسلامی آشنا کرد، گفت: به هر حال استفاده از ابزارهای الکترونیکی و اطلاعاتی مختلف می تواند به رونق گردشگری کشورمان کمک شایانی کند.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق ایران با بیان اینکه تسریع در روند امور سفر به یک کشور می تواند افزایش مخاطب را در پی داشته باشد، بیان کرد: دسترسی آسان به اطلاعات مختلف گردشگری، رزرو آنلاین بلیط و غیره از جمله موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

1