17 اکتبر 2019 - 09:24

جولان ویلاهای استیجاری در مازندران

1 اکتبر 2016 - 13:30 dsfr.ir/ow7nz

جولان ویلاهای استیجاری در مازندران
نامشخص
یک ویلا در مازندران

تنها اندکی بیش از یک درصد 80 هزار ویلای استیجاری مازندران؛ شامل 943 واحد دارای مجوز و پروانه فعالیت از این اداره کل هستند.

"مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران"

به گزارش خبرگزاری ایرنا، دلاور بزرگ نیا در گفت و گو با خبرنگاران افزود: دریافت و صدور مجوز ویلاهای استیجاری در 2 سال اخیر سیر صعودی گرفته است، بطوریکه تا سال 93 تنها 15 ویلا مجوز و پروانه فعالیت داشتند.

وی با اشاره به اینکه طرح صدور مجوز و پروانه فعالیت برای ویلاهای استیجاری به عنوان مصوبه هیات وزیران از سال 1386 آغاز شد، ادامه داد: در این سال ها مسیر پر فراز و نشیبی گذشت اما از سال 93 پیگیری و جدیت بیشتری در این خصوص دیده شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران یکی از دلایل شتاب گیری دارای مجوز شدن ویلاهای استیجاری استان را «تشکیل کمیته امنیت گردشگران» عنوان کرد و افزود: این کمیته در 22 شهرستان با حضور فرمانداری، رئیس اداره میراث فرهنگی، دادستان، نیروی انتظامی و اطلاعات با برگزاری جلسات متعدد ساماندهی این ویلاها را پیگیری کردند.

وی ادامه داد: با پیگیری های مستمر هم اکنون صاحبان ویلاهای استیجاری مجاب به گرفتن مجوز و پروانه از اداره کل میراث فرهنگی مازندران شدند.

به گفته بزرگ نیا ویلاهای استیجاری دارای مجوز همچون هتل و مراکز اقامتی زیر پوشش اداره کل میراث فرهنگی با نصب امکانات امنیتی همچون دوربین های مداربسته در محوطه ویلاها و کنترل مستمر واحدهای نظارتی چتر آسایش و امنیت برای موجر و مستاجر را فراهم می کنند.

وی از صاحبان دیگر ویلاهای استیجاری مازندران خواست تا با مراجعه به اداره میراث فرهنگی شهرستان ها و ارائه مدارک نسبت به گرفتن مجوز و پروانه فعالیت خود اقدام کنند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
10 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1