21 ژوئن 2024 - 02:24
وزیر ارتباطات:

رویکرد وزیر ارتباطات درباره ازدواج بین گردشگری و فضای مجازی

27 سپتامبر 2016 - 10:00 dsfr.ir/9u8yw

رویکرد وزیر ارتباطات درباره ازدواج بین گردشگری و فضای مجازی
مهدی قربانی
مراسم بزرگداشت روز جهانی گردشگری

در کمیته مشترک وزارت ارتباطات و سازمان میراث فرهنگی این موضوع را بررسی کردیم که چطور می توان یک ازدواج بین گردشگری و فضای مجازی ایجاد کرد.

"وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات"

به گزارش خبرگزاری مهر، مراسم گرامیداشت روز جهانی گردشگری با حضور مسئولان دولتی و بخش خصوصی در محل سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد.

محمود واعظی وزیر ارتباطات در این مراسم گفت: نمی دانم چرا برخی از افراد با برجام مخالفت می کنند. در حالی که برجام می تواند گردشگری را در ابعاد مختلف توسعه دهد. اینکه سرمایه گذار خصوصی در ایران بتواند هتل بسازد و تصویر واقعی ایران به دنیا معرفی شود، مشوق هایی است که مردم علاقه مند را به دیدن ایران دعوت می کند.

واعظی در بخش دیگری از صحبت های خود، عنوان سازمان میراث فرهنگی را این طور بیان کرد: در ایران به درستی دوستان من در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اهمیت سازمان گردشگری را درک کرده اند. کمیته مشترکی بین این سازمان و وزارت ارتباطات تشکیل شد و معاونان دو دستگاه در جلسات متعدد آن شرکت کردند که چطور یک ازدواج بین گردشگری و فضای مجازی ایجاد کنیم. امروز یک نمونه از آن را دیدید. فناوری ICT برای روستاها از سال گذشته شروع شده و ما آن را به فال نیک می گیریم.

وی ادامه داد: در سال های گذشته وقتی مهمانان وزارت خارجه به شهری می رفتند، معضل ما این بود که آن مهمانان را در کدام هتل استان اسکان دهیم، ولی اکنون شاهد هستیم که در طول 3 سال اخیر هتل های خوبی افتتاح شده است. امروزه با تهیه یک کلیپ چند دقیقه ای، می توان جاذبه های گردشگری ایران را به دنیا معرفی کرد.

وی افزود: بیش از 600 شهر مجهز به تلفن نسل 3 و بیش از 300 شهر مجهز به تلفن نسل 4 شده است. یعنی هر گردشگری در هر منطقه از کشور می تواند با ارتباط پرسرعت اینترنتی خود را به جهان متصل کند. اکنون 22 هزار روستا نیز دارای خط ارتباطی اینترنتی هستند. من معتقدم که اگر کشورهای دیگر تنها برخی از روستاهای ما را می داشتند، حتما از این فرصت استفاده کرده و برای این روستاها گردشگر خارجی جذب می کردند.

1