10 ژوئن 2024 - 05:31

ملاک انتخاب برگزیدگان گردشگری باید مشخص شود

27 سپتامبر 2016 - 09:40 dsfr.ir/t472w

ملاک انتخاب برگزیدگان گردشگری باید مشخص شود
مهدی قربانی
مراسم بزرگداشت روز جهانی گردشگری

رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی تهران گفت: دلایل انتخاب برگزیدگان صنعت گردشگری مشخص شود تا فعالان بدانند الگوهایشان به چه دلیل تجلیل می شوند.

رضا اباذری رییس انجمن صنفی دفاتر سفر هوایی، زیارتی و گردشگری استان تهران به خبرنگار مهر گفت: روز جهانی جهانگردی فقط یک جشن نیست، انتقال یک پیام مهم است به همه افراد جامعه، اهمیت گردشگری در دنیای امروز یکی از موضوعات مهم این رویداد معرفی برگزیدگان گردشگری به ویژه فعالان بخش خصوصی است، نکته ای که چند سالی است به آن پرداخته می شود ولی هنوز مشخص نیست ملاک انتخاب چه بوده است!

وی ادامه داد: هر سال که از انجمن نظری خواسته اند، بسیار دقیق افراد حقیقی و حقوقی مشخص و معرفی شده اند، ولی متاسفانه اسامی دیگری تجلیل شده اند، اینجاست که باید گفت معاونت گردشگری رزومه ای از سوابق، توانمندی ها، نوآوری ها و دیگر قابلیت هاییکه منجر به این انتخاب ها شده را به اذهان عمومی معرفی تا شاید بعنوان الگوی دفاتر بخش خصوصی قلمداد کنیم. همین شد که امسال منتخبی را معرفی نکردیم.

اباذری بیان کرد: در سال های گذشته گاهی افراد و شرکت های گمنام، و گاهی از غیر مرتبطین و همانند مدیر موسسه ی جغرافیا تجلیل شده، خانواده گردشگری هنوز سهم خود از این رویداد را نمی داند! به قول معروف کف بازار را می شناسیم، پس از از سر گذراندن دولت های نهم و دهم، می دانیم قابلیت چیست و رانت چیست، می دانیم تخصص چیست و روابط چیست، و حتی عدالت در مورد افراد. انجمن تهران محل فعالیت حرفه ای شرکت های توانمند در حوزه های ورودی، خروجی و داخلی است، بنابراین تشخیص صلاحیت یا عدم آن موضوع سختی نیست.

به گزارش دنیای سفر؛ در آئین روز جهانی گردشگری، فعالان گردشگری بخش خصوصی توسط سازمان میراث فرهنگی در روز جهانی گردشگری مورد تقدیر قرار گرفتند.

1