10 ژوئن 2024 - 05:34

لزوم ایجاد بستر سرمایه گذاری بخش خصوصی در صنعت گردشگری

25 سپتامبر 2016 - 15:30 dsfr.ir/2a89x

لزوم ایجاد بستر سرمایه گذاری بخش خصوصی در صنعت گردشگری
خبرگزاری مهر
مسعود سلطانی فر رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دوازدهمین نشست اعضای ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، بر ایجاد بستر مناسب برای سرمایه گذاری بیشتر بخش خصوصی در صنعت گردشگری تاکید کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دوازدهمین نشست اعضای ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر که روز 3 مهرماه برگزار شد، با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید و هفته دفاع مقدس، گفت: این ایام یادآور خاطره دلاوری ها، رشادت ها و از جان گذشتگی های یک ملت قهرمان است که طلایی ترین سالهای، تاریخ معاصر این کشور را با حماسه بزرگ خود رقم زدند.

وی با تقدیر از تلاش ها و اهتمام صورت گرفته توسط تمامی دستگاه های عضو ستاد هماهنگی خدمات سفر، تصریح کرد: متاسفانه در روزهای پایانی سفرهای تابستانی شاهد حوادث دلخراشی در جاده های کشور بودیم که سقوط هلیکوپتر اورژانس مازندران و شهید شدن یکی از تلاشگران این عرصه بر این تلخی ها افزود.

معاون رئیس جمهور در ادامه گفت: بر روح شهید این حادثه درود می فرستیم و برای مصدومان و مجروحان این سانحه دلخراش آرزوی صحت و سلامتی داریم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تاکید بر اهمیت فعالیت ها و تلاش های صورت گرفته در ستاد هماهنگی خدمات سفر، اضافه کرد: با افزایش حجم سفرها در دو ماه اخیر، در صورتی که هماهنگی و هم افزایی بین دستگاه های عضو ستاد هماهنگی خدمات سفر وجود نداشت، بی شک شاهد حوادث تلخ تری بودیم.

سلطانی فر گفت: آمار و ارقام تلفات جاده ای در کشور ما بالاست و باید برای کاهش حجم تصادفات و تلفات ناشی از آن اقدامات جدی تری در دستور کار قرار گیرد. وی تاکید کرد: در صورتی که رانندگان اصول، قواعد و قوانین را رعایت کنند و به توصیه های پلیس عمل کنند، شاهد کاهش تصادفات و تلفات خواهیم بود.

معاون رئیس جمهور در ادامه با تقدیر از تلاش ها و عملکرد وزارت راه و شهرسازی و نیروی انتظامی برای نصب دوربین های ثبت تخلف در جاده ها و مسیرهای کشور، تصریح کرد: امیدواریم با تامین اعتبار مورد نیاز، نصب هزار و 800 دوربین جدید در جاده های کشور که وزارت راه وعده آن را داده بود محقق شود تا شاهد رعایت قوانین و مقررات توسط رانندگان در کشور باشیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: 2 سال از تشکیل ستاد هماهنگی خدمات سفر می گذرد و در این مدت شاهد تلاش و فعالیت و همچنین خلاقیت ها و نوآوری های دستگاههای عضو ستاد بوده ایم که باید ازاین تجربیات و نوآوری ها موجبات رضایتمندی بیشتر مردم از ستاد هماهنگی خدمات سفر را فراهم کنیم.

وی بر تشکیل نشست هایی با موضوعات عملیاتی و اجرایی با حضور اعضای ستاد هماهنگی خدمات سفر تاکید کرد و افزود: با تشکیل چنین جلساتی شاهد حضور موثرتر اعضای ستاد و همچنین شاهد هم افزایی بیشتر دستگاه های عضو ستاد خواهیم بود.

معاون رئیس جمهور با تاکید بر فعالیت بیشتر و موثرتر ستادهای استانی و شهرستانی، اضافه کرد: باید در ستادهای استانی و شهرستانی هم همفکری، هماهنگی و هم گرایی بین دستگاه های عضو ستاد استمرار داشته باشد تا امکان استفاده از امکانات و ظرفیت ها با سرعت بیشتری فراهم شود.

سلطانی فر در ادامه این جلسه بر استفاده هر چه بیشتر از امکانات بخش خصوصی تاکید کرد و گفت: با استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی شاهد ارائه خدمات بهتر و رضایت مندی بیشتر مردم خواهیم بود.

وی گفت: باید فضای فکری و فرهنگی مناسب را به منظور حضور بیشتر سرمایه گذاران بخش خصوصی برای ایجاد تاسیسات گردشگری و همچنین شبکه حمل و نقل زمینی، ریلی و هوایی فراهم کنیم.

1