22 ژوئن 2024 - 23:23
با حضور سلطانی فر؛

هجدهمین مجمع عمومی شورای جهانی صنایع دستی در اصفهان آغاز شد

25 سپتامبر 2016 - 15:00 dsfr.ir/zs8u1

هجدهمین مجمع عمومی شورای جهانی صنایع دستی در اصفهان آغاز شد
میراث آریا
افتتاحیه هجدهمین اجلاس شورای جهانی صنایع دستی با حضور معاون رییس جمهور

هجدهمین مجمع عمومی شورای جهانی صنایع دستی با حضور مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به طور رسمی در اصفهان آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان، در این اجلاس علاوه بر مسعود سلطانی فر، وانگ شان رئیس شورای جهانی صنایع دستی، غدا هیجاوی، رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی، معاون صنایع دستی کشور، استاندار اصفهان، جمعی از مدیران و هنرمندان صنایع دستی از کشورهای مختلف و تعداد کثیری از هنرمندان صنایع دستی ایران حضور دارند.

بهمن نامورمطلق معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی کشور در آئین افتتاح هجدهمین مجمع عمومی شورای جهانی صنایع دستی امروز 4 مهرماه با ایراد سخنانی خطاب به مسئولین داخلی و میهمانان خارجی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نشست تاکید کرد: بدون شک امروز بحران هایی همچون محیط زیست و بی اخلاقی، زندگی را برای همه انسان ها مشکل ساخته، لذا هم اینک تغییر رویکرد زندگی انسان ها به ویژه در حوزه معنوی بیش از هر زمان احساس می شود.

وی تصریح کرد: ایرانیان با استناد به الگوی اقتصاد مقاومتی و بر اساس آن بر مبنای اصل بازگشت به خویشتن با تکیه بر فرهنگ اصیل بومی از جمله صنایع دستی به دنبال ایجاد صنعتی سبز بر مبنای الگوهای زندگانی اجتماعی اصیل جوامع است.

رئیس بخش غرب آسیا شورای جهانی صنایع دستی تصریح کرد: امیدواریم شورای جهانی صنایع دستی بنیان های علمی، توانائی حقوقی و ساختار اداری خود را جهت توسعه صنایع دستی بین المللی فراهم سازد.

وی اظهار داشت: متاسفانه الگوی کنوی سازمان جهانی صنایع دستی، این امکان را فراهم نمی سازد، لذا امیدوارم با استفاده از تجارب جدید، به ویژه تکیه بر بخش خصوصی به سمت توسعه پایدار گام برداریم.

نامورمطلق تاکید کرد: امروز چشم هنرمندان جهان به این شورا دوخته شده تا شاهد تحولی جدی در حوزه بازاریابی و توسعه اقتصادی مبتنی بر صنایع دستی باشند.

وی در پایان از تمامی مسئولین کشوری و استانی و عوامل اجرائی این نشست باشکوه تشکر و قدردانی به عمل آورد.

1